Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Prezydent Andrzej Duda. Fot. Jakub Szymczuk/KPRP/Archiwum
Prezydent Andrzej Duda. Fot. Jakub Szymczuk/KPRP/Archiwum
Prezydent Andrzej Duda podziękował policjantom, że stoją na straży bezpieczeństwa państwa i jego obywateli, często z narażeniem życia. Na dziedzińcu Belwederu w Warszawie trwają uroczystości z okazji Święta Policji.
Andrzej Duda przypomniał, że Święto Policji jest mocno wpisane w odzyskanie przez Polskę niepodległości. Wskazał, że policja powstała w 1919 rok, zaraz po odzyskaniu niepodległości, jako jeden z najważniejszych organów państwowych. Była niezbędna - jak mówił - do utrzymania porządku i sprawnego funkcjonowania państwa.

- Tak było od samego początku, tak jest i dziś, kiedy spełniacie Państwo niezwykle ważną rolę, stojąc na straży bezpieczeństwa państwa i jego obywateli, służąc narodowi i Rzeczpospolitej - zwrócił się do funkcjonariuszy prezydent.

Święto Policji obchodzone jest 24 lipca w rocznicę powołania w 1919 roku polskiej Policji Państwowej. W trakcie dzisiejszych uroczystości prezydent Duda wręczył awanse generalskie siedmiu oficerom policji i odznaczył zasłużonych funkcjonariuszy.
Andrzej Duda przypomniał, że Święto Policji jest mocno wpisane w odzyskanie przez Polskę niepodległości.

Dodaj komentarz 15 komentarzy

bezbronne kobiety i dzieci pałowane metalowymi pałkami teleskopowymi przez policyjnych bandziorów w cywilu - potwierdzają to.
Kobiety plujące na policję,obrażające i prowokujące policjantów. A dzieci co tam robią? Sam pałował bym,gdyby ktoś na mnie pluł.
Też bym pluł, jakby mi ktoś KAZAŁ POD GROŹBĄ ODPOWIEDZIALNOŚCI KARNEJ rodzić zdeformowane dziecko lub takie z zerowymi szansami na przeżycie. Tym bardziej, że interesowanie się przez państwo niepełnosprawnymi dziećmi kończy się zaraz po opuszczeniu brzucha matki. To powinna być świadoma i indywidualna decyzja rodziców a nie bat i sąd. Nie każdy jest to w stanie udźwignąć
Granatowa policja funkcjonowała także przez 6 lat okupacji ! W czyim interesie?
Marek - chcialbys być siepaczem antyludzkuego reżimu?
Chyba miałeś przodków w ZOMO...
Nowak-jak widzę kogoś takiego jak ty, to chyba skusiłbym się na te ZOMO
rozumiem, że pod nickiem "marek" kryje jakiś funkcjonariusz PRS i/lub PiS...
Bo mój ostatni wPiS najpierw się ukazał, a następnie, po kilku minutach - ZNIKŁ.
ehhh.... nawet cenzorską robotę potraficie zrobić na poziomie Sasina...
żałosne
Nowak -robiłeś w pieluchę kiedy siedziałem w komunistycznej celi,po tym jak zarekwirowano u mnie drukarnię. Potrafić pluć na tych, którzy mają inne od ciebie zdanie. To u ciebie widać mentalność putinowsko-merkelowską. Siedzisz w ciepłych kapciach a ja w przeszłości za swoje poglądy dostałem po grzbiecie. Siedz więc lepiej cicho i nie obrażaj ludzi.
NOWAK to komunistyczny dziad !
nie słuchaj go
@marek - znaczy się: ZGADŁEM. Marek, czy Tomek - jeden pis!
Zapytać tylko wypada: dlaczego to, czego wówczas (ponoć) doznałeś, sprowadzasz na tych, dla których (ponoć) wolność wywalczyłeś???
I to rąsia w rąsię ze swoimi dawnymi (ponoć) oprawcami.
Znasz pojęcie "agentura celna"? Nie? zapytaj maciarewicza. On wie, o co biega
Nowak ,głosuj na Tuska i Komorowskiego. Jak sprzedadzą lasy,oddadzą forsę Żydom. Widać,że patriota z ciebie.
Lasów chyba nie dadzą rady sprzedać. Bo PiS wcześniej je wyrżnie.
To samo z końmi z Janowa
Pokaż mi , Marku, coś, cokolwiek, co wyszło spod kaczek łapy, a z czego Polak może być dumny niezależnie od opcji politycznej.
COKOLWIEK.
Bo lista wstydu jest dluuuga...
no i nie doczekałem się odpowiedzi..,
zdziwiłbym się gdyby cokolwiek znalazł
No jak, przecież jest się czym pochwalić. Nasz premier niemal zrealizował obietnicę wyborczą i przy obecnych cenach i inflacji, będziemy zasuwać za miskę ryżu :)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota31niedziela01poniedziałek02wtorek03środa04czwartek05piątek06sobota07niedziela08poniedziałek09wtorek10środa11czwartek12piątek13sobota14niedziela15poniedziałek16wtorek17środa18czwartek19piątek20sobota21niedziela22poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela29poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty