Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Kancelaria Sejmu/Rafał Zambrzycki
Fot. Kancelaria Sejmu/Rafał Zambrzycki
W piątek o godzinie 9-tej ostatni dzień posiedzenia Sejmu. Posłowie mają między innymi wysłuchać informacji bieżącej na temat realizacji szczepień przeciw COVID-19 i ich promocji wśród osób, które jeszcze się nie zaszczepiły oraz obecnych i przyszłych działań rządu w tym temacie. Wnieśli o to posłowie Lewicy.
Wcześniej Sejm przeprowadzi głosowania, między innymi nad prezydenckim projektem ustawy o przygotowaniu i realizacji inwestycji w zakresie odbudowy Pałacu Saskiego, Pałacu Brühla oraz kamienic przy ulicy Królewskiej w Warszawie.

Odbędzie się też trzecie czytanie rządowego projektu ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych ze specjalnym przeznaczeniem gruntów leśnych. Tereny leśne Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe, położone w Jaworznie i Stalowej Woli, będą mogły być przez dwa lata zamieniane na inne lasy, grunty lub nieruchomości, na których jest możliwe prowadzenie gospodarki leśnej. Zamiana ma być możliwa w celu wdrażania projektów dotyczących energii, elektromobilności, poprawy jakości powietrza i obronności państwa.

Posłowie mają też podjąć dwie uchwały: w sprawie uczczenia 120. rocznicy urodzin Stanisława Mikołajczyka oraz w sprawie uczczenia roli kobiet w solidarnościowej rewolucji lat 80-tych ubiegłego stulecia.

Na początku obrad ślubowanie złoży Rzecznik Praw Obywatelskich Marcin Wiącek, którego kandydaturę Senat zatwierdził w środę.
Relacja Małgorzaty Naukowicz [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty