Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. www.google.com/maps
Fot. www.google.com/maps
Polscy ratownicy zbudują oddział intensywnej terapii w jednym ze szpitali w Ugandzie. Ma on służyć ratowaniu chorych na COVID-19.
Zespół Ratunkowy Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej od kilku dni jest w afrykańskim kraju. Poleciał tam na prośbę Światowej Organizacji Zdrowia.

Afryka jest obecnie kontynentem, na którym koronawirus w wariancie Delta rozprzestrzenia się najszybciej. Polscy ratownicy polecieli do Ugandy, by pomóc miejscowym lekarzom w opiece nad chorymi.

Szef Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej Wojciech Wilk mówi, że wkrótce Polacy stworzą także oddział intensywnej terapii w jednym ze szpitali, bo takich oddziałów brakuje teraz najbardziej.

- Naszym zadaniem jest zbudowanie oddziału intensywnej terapii w szpitalu w miejscowości Entebe, na przedmieściach Kampali. To będzie dopiero trzeci taki oddział dla osób z Covid-19 w Ugandzie - podkreśla Wilk.

Polski zespół chce też podzielić się doświadczeniami z miejscowymi lekarzami. Uganda jest siódmą misją Zespołu Ratunkowego PCPM od początku pandemii koronawirusa. W ostatnich miesiąc Polacy pomagali w walce z pandemią we Włoszech, w Libanie, Etiopii czy w Tadżykistanie.
Relacja Wojciecha Cegielskiego (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty