Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

źródło: pixabay.com/pl/3036184/domena publiczna
źródło: pixabay.com/pl/3036184/domena publiczna
Rząd Belgii przeznaczy dwa miliony euro na wsparcie brukselskiego BOZAR. To jednorazowa dotacja, która ma pomóc Centrum Sztuk Pięknych złagodzić negatywne skutki, związane z pandemią koronawirusa.
BOZAR, podobnie jak cały sektor kultury, bardzo ucierpiał z powodu przymusowego zamknięcia podczas pandemii i nie był w stanie wznowić w pełni działalności. Tak argumentowała wicepremier Belgii odpowiedzialna za sprawy kultury, Sophie Wilmes. Dodała, że mimo wysiłków, by ograniczyć deficyt budżetowy w tym burzliwym okresie, potrzebne było dodatkowe wsparcie. Wprawdzie niektóre wystawy można już od jakiegoś czasu oglądać w BOZAR, ale ograniczenia związane z reżimem sanitarnym i zamknięcie niektórych pomieszczeń dla ekspozycji doprowadziły do zmniejszenia liczby zwiedzających.

„BOZAR to nie tylko wysoko cenione centrum kulturalne i artystyczne, ale też wspaniała wizytówka Brukseli i Belgii” - powiedziała wicepremier Sophie Wilmes dodając, że rząd chce zrobić wszystko, by zapewnić mu sprawne funkcjonowanie.
Relacja Beaty Płomeckiej (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty