Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. twitter.com/PremierRP
Fot. twitter.com/PremierRP
Polska jest u progu realizacji projektu morskich farm wiatrowych - tak w Gdańsku mówił premier Mateusz Morawiecki.
Szef rządu zapowiedział, że tempo tej inwestycji wraz z budową portu offshore w Trójmieście, jest zgodne z harmonogramem.

- Te decyzje praktycznie już zapadły, przystępujemy do ich realizacji. Oczywiście jest to proces kilkuletni, także związany z ogromnymi nakładami kapitałowymi. Chcemy to robić wraz z partnerami, żeby uczyć się od tych, którzy już od dziesiątek lat robią tego typu inwestycje. Jestem przekonany, że za 5 - a w kolejnym interwale czasowym za 10 lat - duże inwestycje w offshore wesprą polski system elektroenergetyczny - zadeklarował Mateusz Morawiecki.

W projekcie uchwały rządu wskazano port w Gdyni jako optymalne miejsce lokalizacji terminalu instalacyjnego, przeznaczonego na potrzeby organizacji procesu budowy i obsługi morskich farm wiatrowych na Bałtyku. Ma to pozwolić na rozpoczęcie instalowania morskich farm wiatrowych na Bałtyku do końca 2024 roku.
Szef rządu zapowiedział, że tempo tej inwestycji wraz z budową portu offshore w Trójmieście, jest zgodne z harmonogramem.

Dodaj komentarz 5 komentarzy

HURRA!
Mogą już sobie premie wypłacać! :))
aha.... są u progu... teraz WYBICIE i...... TELE-mark!
Ogłaszają w Trójmieście, a w Szczecinie pada firma budująca konstrukcje dla morskich farm wiatrowych.
Dla równowagi to powinni w Gdańsku ogłosić, że w Szczecinie stępkę yyy.... prą zwodują.
Pomieszanie i poplątanie w tej naszej polityce. Według obecnie rządzących to Tusk promował trójmiasto koszem pomorza zachodniego i tam głównie dawał kasę na inwestycje. A tymczasem powstała w Szczecinie fabryka stricte pod produkcje wiatraków morskich a obecnie panowie z frazesami o pomorzu zachodnim, jako polskiej racji stanu, chcą postawić nową w Gdyni. Szczecinowi zostaje stępka i pusta fabryka.
Wiem, że w przypadku premiera, to czysta paplanina i on sam nie wierzy w te promy i farmy wiatrowe. I trzeba kupować coraz to nowe okulary z większymi denkami, aby móc dostrzec różnice między obecną władzą a poprzednikami, z PZPR włącznie.
Ta budowa w Gdańsku to w ramach obudowy przemysłu w Szczecinie?
Pinokio ogłosił też na pasku w szczujni TV, "staramy się odbudować potęgę morską i jesteśmy na dobrej drodze". Pewnie ma to związek z konkursem na projekt korwety, którą ma wybudować stocznia w Gdańsku. Gawron się kłania!
Jesteśmy nad przepaścią , właśnie stanęliśmy na progu.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty