Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Mińsk. Fot. pixabay.com / jackal007 (CC0 domena publiczna)
Mińsk. Fot. pixabay.com / jackal007 (CC0 domena publiczna)
Wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz przyznał, że sytuacja związana z Polakami więzionymi na Białorusi jest trudna.
Gość Programu 3. Polskiego Radia podkreślił, że władze białoruskie nie są zainteresowane rozmową na ten temat.

Marcin Przydacz powiedział, że tylko polityczny nacisk i polityka sankcji mogą zmienić tę sytuację. Wskazał, że polska dyplomacja podejmuje w tej sprawie starania i będzie nadal naciskała, aby uwolnić naszych rodaków. Wiceminister przypomniał, że w czerwcu została wprowadzona czwarta transza sankcji oraz sankcje sektorowe. Dodał, że sankcje gospodarcze nie przynoszą rezultatów od razu, ale - jak znaczył - niebawem powinny być ich pierwsze efekty. Marcin Przydał oświadczył też, że Polacy przetrzymywani w białoruskich więzieniach powinni zostać uwolnieni. Dodał, że solidaryzuje się z uczestnikami manifestacji poparcia dla nich.

Od marca w białoruskim areszcie przebywają Andrzej Poczobut i Andżelika Borys. Białoruskie służby zarzucają im podżeganie do nienawiści na tle narodowościowym - za co grozi kara do 12 lat więzienia.
Gość Programu 3 Polskiego Radia podkreślił, że władze białoruskie nie są zainteresowane rozmową na ten temat. Dodał, że mogą to zmienić sankcje.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty