Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Zaprzysiężony w środę rząd Olafa Scholza rozpoczął pracę. W czwartek nowy kanclerz spotka się z premierami landów, by omówić dalsze kroki w walce z pandemią. Do pracy przystąpili także jego ministrowie.
Podczas czwartkowej wideokonferencji z udziałem kanclerza Olafa Scholza i premierów landów omówiona zostanie możliwość wprowadzenia dalszych restrykcji dla niezaszczepionych. Oprócz wprowadzonej już zasady "2G" wykluczającej osoby niezaszczepione z życia publicznego, rząd rozważa kolejne lockdowny.

Pracę w swoich resortach podjęło także 16 ministrów. Wicekanclerz i minister gospodarki Robert Habeck ogłosił, że jeśli uda się osiągnąć wyznaczone cele klimatyczne, to Niemcy dokonają "historycznego przełomu".

Minister spraw zagranicznych Annalena Baerbock z kolei rozpoczęła serię wizyt zagranicznych. W Paryżu spotka się ze swoim francuskim odpowiednikiem Jean-Yves Le Drianem. Po południu liderka Zielonych wyleci do Brukseli na rozmowy z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem. Stamtąd wyruszy w piątek do Warszawy, gdzie spotka się z szefem polskiego MSZ Zbigniewem Rauem.
Relacja Wojciecha Osińskiego [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty