Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com / si_kor (domena publiczna)
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com / si_kor (domena publiczna)
Po sobotniej nawałnicy w Małopolsce trudne warunki w Tatrach. TOPR apeluje o ostrożność i rozwagę. Pogoda jest kapryśna i nie ułatwia pieszych wędrówek, mogą występować burze.
Na szlakach jest mokro i błotniście. Najpiękniejsze widoki zasłaniają chmury i mgła. Orientacja w terenie może być utrudniona.

Tatrzański Park Narodowy informuje, że przy najwyższych szczytach jest jeszcze kilka miejsc, gdzie zalegają fragmenty starego i twardego śniegu. Ostrzega też o obrywie skalnym przy wschodniej ścianie Wielkiego Szczytu Mięguszowieckiego i odradza wspinaczkę w tym miejscu.

W sobotę ratownicy TOPR pomagali między innymi taternikowi, który spadł z kilkudziesięciu metrów wspinając się na Mnicha. Mężczyzna z obrażeniami kręgosłupa został przetransportowany śmigłowcem do szpitala.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty