Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Adam Niedzielski. źródło: https://www.facebook.com/MZGOVPL
Adam Niedzielski. źródło: https://www.facebook.com/MZGOVPL
Minister zdrowia Adam Niedzielski przekazał, że projekt ustawy o Krajowej Sieci Onkologicznej jest już finalizowany.
Na konferencji prasowej w Wielkopolskim Centrum Onkologii w Poznaniu szef resortu zdrowia mówił, że w pracach nad projektem ustawy przyjmowano perspektywę pacjenta oraz wprowadzono rozwiązania, które były testowane w pilotażu i się sprawdziły.

Między innymi wprowadziliśmy funkcję koordynatora pacjenta - zaznaczył.

- To jest bardzo ważne, żeby pacjent w tej trudnej sytuacji, która wymaga odwiedzania być może wielu miejsc, ale też trafienia do odpowiedniego specjalisty, diagnozy czy wskazania kierunku leczenia, które musi uwzględniać opinię nie tylko jednego, lokalnego ośrodka, ale wielu ośrodków. Dlatego postawiliśmy na multidyscyplinarne konsylium, które z udziałem specjalistów z najwyższych poziomów referencyjnych będzie decydowało o tym jak pacjent będzie leczony - powiedział.

Projektowana regulacja wprowadza nową strukturę organizacyjną i nowy model zarządzania opieką onkologiczną, które mają usprawnić organizację systemu opieki zdrowotnej w zakresie onkologii. Szpitale, spełniające kryteria kwalifikacyjne określone w ustawie, utworzą Krajową Sieć Onkologiczną.

Ustawa o Krajowej Sieci Onkologicznej zacznie obowiązywać 1 stycznia 2023 roku.
Postawiliśmy na multidyscyplinarne konsylium, które z udziałem specjalistów z najwyższych poziomów referencyjnych będzie decydowało o tym jak pacjent będzie leczony - powiedział.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty