Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Policja przypomina o kontrolach trzeźwości nad wodą. W miniony weekend na terenie zalewu w Sielpi w województwie świętokrzyskim policjanci ukarali 12 osób mandatami za pływanie rowerami wodnymi pod wpływem alkoholu.
Policja przypomina, że każda osoba kierująca łódką czy innymi jednostkami pływającymi nie może spożywać alkoholu. Zastępca oficera prasowego z Komendy Powiatowej Policji w Końskich, młodszy aspirant Monika Zamachowska powiedziała IAR, że ludzie wypoczywający nad wodą zdają sobie sprawę, że łamią przepisy, ale bagatelizują zagrożenie.

Niechlubnym rekordzistą ostatniego weekendu nad sielpiańskim zalewem był 33-latek, który kierował rowerkiem wodnym, mając dwa promile alkoholu w organizmie - zaznaczyła młodszy aspirant Monika Zamachowska.

W sierpniu w kraju utonęło już 9 osób, a od początku czerwca śmierć w wodzie poniosło 157. Głównymi przyczynami utonięć są: alkohol, brak umiejętności pływania, brawura i przecenianie swoich umiejętności, pływanie w miejscach zabronionych czy skoki "na główkę" do wody w nieznanym miejscu.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty