Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
autopromocja
Krzywda - Marek Stelar w Radiu Szczecin
Reklama
argum.eu

Nielegalni migranci i kurierzy zostali przekazani Podlaskiemu Oddziałowi Straży Granicznej. źródło: https://twitter.com/Straz_Graniczna
Nielegalni migranci i kurierzy zostali przekazani Podlaskiemu Oddziałowi Straży Granicznej. źródło: https://twitter.com/Straz_Graniczna
Nielegalni migranci zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej. Cudzoziemcy dostali się z Litwy do Polski.
Jak powiedziała Radiu Olsztyn rzeczniczka oddziału major Mirosława Aleksandrowicz, strażnicy graniczni z Gołdapi zatrzymali do kontroli drogowej w gminie Rutka-Tartak osobowego Saaba z polskimi numerami rejestracyjnymi. Kierowcą był obywatel Ukrainy, który przewoził czterech obywateli Iraku i dwóch obywateli Egiptu.

W ciągu trzech ostatnich miesięcy funkcjonariusze z placówek w Gołdapi i Dubeninkach, którzy wspomagają strażników granicznych z Podlasia, zatrzymali 70 cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli granicę litewsko-polską.

Wśród zatrzymanych byli obywatele takich państw jak: Irak - 53, Afganistan - ośmiu, Iran - trzech, Tadżykistan i Egipt po dwóch mieszkańców tych krajów oraz jeden obywatel Syrii i jeden Turcji. Natomiast kierowcami byli w większości obywatele Ukrainy, a następnie Gruzji, Łotwy, Danii oraz kurier z Izraela.

Przeważnie "przewoźnicy" kierowali pojazdami z polskimi numerami rejestracyjnymi, ale były też auta z rejestracjami ukraińskimi, czeskimi i łotewskimi.

Nielegalni migranci i kurierzy zostali przekazani Podlaskiemu Oddziałowi Straży Granicznej.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek01sobota02niedziela03poniedziałek04wtorek05środa06czwartek07piątek08sobota09niedziela10poniedziałek11wtorek12środa13czwartek14piątek15sobota16niedziela17poniedziałek18wtorek19środa20czwartek21piątek22sobota23niedziela24poniedziałek25wtorek26środa27czwartek28piątek29sobota30niedziela31

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty