Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Flaga Serbii. Fot. pixabay.com / OpenClipart-Vectors (domena publiczna)
Flaga Serbii. Fot. pixabay.com / OpenClipart-Vectors (domena publiczna)
Prezydent Serbii Aleksandar Vuczić ogłosił, że od nowego roku pensje żołnierzy wzrosną o 25 procent. To kolejny krok w kierunku wzmocnienia serbskiej armii- która i tak jest uznawana za najsilniejszą w krajach byłej Jugosławii.
Prezydent Serbii decyzję władz kraju przekazał w wywiadzie dla serbskiej telewizji Prva. Skalę podwyżki pokazał na przykładzie pensji sierżanta, który zamiast obecnych 2400 złotych po przeliczeniu, dostanie w styczniu prawie trzy tysiące złotych. Aleksandar Vuczić powiedział, że w skali roku daje to trzy dodatkowe pensje dla całego personelu wojskowego. Pytany przez dziennikarzy, jaki kierunek przyjmie rozwój militarny kraju powiedział, że Serbia nie potrzebuje żadnych obcych baz na swoim terytorium i zachowa neutralność.

Armia serbska w rankingu Global Firepower jest uznawana za najsilniejszą wśród armii krajów byłej Jugosławii. Obecne władze serbskie jeszcze bardziej ją wzmacniają. Stąd intensywna współpraca wojskowa z Chinami. Serbia jako pierwszy kraj w Europie kupił od Chińczyków system obrony przeciwrakietowej.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty