Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / RescueWarrior (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / RescueWarrior (CC0 domena publiczna)
W ramach kolejnego wojskowego wsparcia, Kijów ma otrzymać od Waszyngtonu sprzęt warty 800 milionów dolarów.
Większość pakietu pomocowego stanowić będą dodatkowe haubice i amunicja, w tym pociski Javelin, które ukraińskie wojsko skutecznie wykorzystuje, aby powstrzymać siły rosyjskie i odzyskać zdobyte przez Moskwę terytorium - informuje Agencja Associated Press.

Dwóch anonimowych urzędników, cytowanych przez stację ABC, potwierdziło włączenie do tego wsparcia przenośnych, długodystansowych dronów, które są wystrzeliwane z katapulty i można je odzyskać.

W ciągu 12 ostatnich miesięcy, Biały Dom wysłał Ukrainie ponad 9 miliardów dolarów w systemach uzbrojenia, amunicji i innym sprzęcie. Będzie to 19. raz, kiedy Pentagon dostarczał sprzęt z zasobów Departamentu Obrony na Ukrainę od sierpnia 2021 roku.

Stacja ABC cytuje również stanowisko Moskwy, po ostatnich ukraińskich atakach w rosyjskie obiekty wojskowe na Krymie. Kreml uważa, że dochodzi do nich dzięki m.in. pomocy wojskowej Zachodu. Rosyjscy przywódcy ostrzegają, że uderzania zbrojne na półwyspie oznaczają eskalację konfliktu, podsycanego przez sojuszników USA i NATO, a to wszystko grozi wciągnięciem Ameryki w wojnę.
Relacja Jana Pachlowskiego [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty