Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. materiały organizatora
Fot. materiały organizatora
Wsparcia potrzebującym rodzinom w ramach "Szlachetnej paczki" udzielić można do 9 grudnia.
Koordynatorka regionalna szlachetnej paczki w województwie śląskim Bożena Bajgier-Badura zachęca, by organizować się w grupy razem ze swoimi znajomymi, przyjaciółmi i rodziną. Tak najłatwiej zebrać wszystkie potrzebne rzeczy.

Paczkę przygotowała także najlepsza polska tenisistka, jedynka w rankingu WTA. Iga Świątek włączyła w się w akcję pomocową, która polega na przygotowaniu przedświątecznej pomocy dla potrzebujących rodzin.

- Pomoc trafi do pani Adrianny, która po śmierci męża samotnie wychowuje dwójkę dzieci - mówi Iga Świątek.

Pomoc dotrze do potrzebujących w najbliższy weekend. Każdego roku Szlachetna Paczka łączył około miliona Polaków. Potrzebujących, darczyńców i wolontariuszy.

Szlachetna Paczka to jeden z największych programów społecznych w Polsce. W ubiegłym roku łączna wartość pomocy materialnej przekroczyła 68 milionów złotych. W poprzednich edycjach paczki dla potrzebujących przygotowali między innymi papież Franciszek, polscy piłkarze z Robertem Lewandowskim na czele, skoczkowie narciarscy, znani aktorzy, muzycy i politycy.

Jak wynika z raportu o biedzie opublikowanego przez "Szlachetną paczkę", blisko 2,5 miliona osób w Polsce żyje w budynkach w których przecieka dach i brakuje szczelnych okien. Trzy procent gospodarstw domowych w naszym kraju nie ma bieżącej wody.

Potrzebujące rodziny wraz z opisami znaleźć można na stronie www.szlachetnapaczka.pl.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty