Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Fot. pixabay.com / Alexandra_Koch (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / Alexandra_Koch (CC0 domena publiczna)
Rosjanie próbują przełamać ukraińską obronę na wschodnim odcinku frontu.
Najintensywniejsze walki trwają w Bachmucie i okolicach. Rosyjscy propagandyści codziennie przekonują Rosjan, że odnoszą sukcesy w tym rejonie, ale są to oświadczenia niezgodne z faktami. Ukraińskie dowództwo tłumaczy, że sytuacja jest trudna, ale nadal utrzymuje miasto.

W ocenie ukraińskiego eksperta wojskowego Romana Switana, rejon Bachmutu jest dobrze ufortyfikowany, a miejscowe oddziały dysponuje potencjałem obronnym. "Bachmuckiemu garnizonowi nic nie zagraża. Bachmut jest dobrze ufortyfikowanym rejonem. Jego utrzymanie ma sens, ale potrzebuje połączenia z terytorium kontrolowanym przez Ukrainę" - stwierdził ukraiński ekspert.

W ocenie amerykańskiego Instytutu Badań nad Wojną, utrzymywanie obrony Bachmutu ma sens, ponieważ na tym odcinku Rosjanie tracą znaczną liczbę żołnierzy i sprzętu. Analitycy Instytutu podkreślają, że w ciągu kilku miesięcy rosyjska armia straci zdolność bojową do prowadzenia ofensywy jednocześnie na kilku odcinkach frontu.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela01poniedziałek02wtorek03środa04czwartek05piątek06sobota07niedziela08poniedziałek09wtorek10środa11czwartek12piątek13sobota14niedziela15poniedziałek16wtorek17środa18czwartek19piątek20sobota21niedziela22poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela29poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty