Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz

Biały Dom w Waszyngtonie. Fot. pixabay.com / Pexels (CC0 Public Domain)
Biały Dom w Waszyngtonie. Fot. pixabay.com / Pexels (CC0 Public Domain)
Stany Zjednoczone nałożyły nowe sankcje na 16 osób i dwa podmioty powiązane z irańskim programem dronów, chcąc ukarać Teheran za atak na Izrael w ostatni weekend.
Waszyngton zdecydowanie podkreśla, że nie weźmie udziału w ewentualnym odwecie Izraela i skupi się na kwestiach pomocy defensywnej.

Sankcje wymierzone są w kadrę kierowniczą producenta silników dostarczającego irańskie drony Shahad-131, które zostały użyte w ataku, a także firmy serwisujące silniki i osoby powiązane z dostarczaniem dronów irańskim siłom zastępczym na całym Bliskim Wschodzie.

Departament Skarbu oświadczył również, że ukarze pięć firm powiązanych z irańskim przemysłem stalowym i trzy spółki zależne irańskiego producenta samochodów. Nowe sankcje, które zostały skoordynowane z europejskimi sojusznikami, mają na celu odcięcie dostaw dla irańskiego programu rakietowego i dronów oraz izolację kraju na arenie międzynarodowej.

W oświadczeniu towarzyszącym ogłoszeniu sankcji, prezydent Joe Biden powiedział, że Biały Dom „nie zawaha się" pociągnąć Iran do odpowiedzialności.
Relacja Jana Pachlowskiego [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
12345
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty