Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Autopromocja  
Zobacz

Fot. pixabay.com / edu_castro27 (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / edu_castro27 (CC0 domena publiczna)
Od ponad pięciu tygodni do Strefy Gazy nie przedostał się ani jeden transport humanitarny. Na pomoc czekają tam ponad dwa miliony ludzi, wśród nich ponad milion dzieci, informuje UNICEF.
To najdłuższy okres od początku wojny, kiedy pomoc do poszkodowanych nie dociera. Tysiące palet ze środkami ratującymi czekają na wjazd.

Pomoc humanitarna do Strefy Gazy jest blokowana przez Izrael od 2 marca. Jej brak zagraża życiu milionom Palestyńczyków, również tym najmłodszym - alarmuje UNICEF.

Sytuacja jest krytyczna. Według doniesień, tylko w ciągu pierwszego tygodnia po zerwaniu zawieszenia broni ponad 1000 dzieci zostało zabitych lub rannych. To największa tygodniowa liczba ofiar śmiertelnych wśród najmłodszych od roku.

Brakuje podstawowych leków, żywności, utrudniony jest dostęp do wody pitnej. Tysiące palet UNICEF z pomocą humanitarną czekają na wjazd do Strefy Gazy. Blokowanie dostaw pomocy to naruszenie międzynarodowego prawa humanitarnego.

Edycja tekstu: Michał Król

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek01sobota02niedziela03poniedziałek04wtorek05środa06czwartek07piątek08sobota09niedziela10poniedziałek11wtorek12środa13czwartek14piątek15sobota16niedziela17poniedziałek18wtorek19środa20czwartek21piątek22sobota23niedziela24poniedziałek25wtorek26środa27czwartek28piątek29sobota30niedziela31
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty