Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Fot. pixabay.com / andreaiso (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / andreaiso (CC0 domena publiczna)
List miłosny Johna Lennona do narzeczonej Cynthii Powell, napisany w 1962 roku. To jeden ze skarbów, które można kupić w londyńskiej Christie's podczas aukcji rzadkich rękopisów i książek.
- Beatlemania jest to krok, ale na razie... Panowie koncertują w Hamburgu prawdziwa szkoła fachu i życia. John pisze list. Cały czas powtarza, kocham cię, naprawdę tęsknię.
Cynthia wymazała parę zdań, jak mówi, były zbyt osobiste - mówi Thomas Venning.

Thomas Venning z Christie's dodaje, że John poświęca w liście sporo miejsca swemu przyjacielowi i rywalowi, Polowi.

- Widać tu braterstwo, on wspomina w pewnym momencie, że Pol właśnie śpi na piętrowym łóżku, tuż nad nim i chrapie, do takiego stopnia żyli wtedy koło siebie - mówi Venning.

A skarbów na aukcji jest więcej, to na przykład pierwsze wydania o powstawaniu gatunków Darwina oraz matematycznych zasad filozofii naturalnej Newtona, a także list Tolkiena do fanki, w której tłumaczy, że nie może spełnić jej prośby o przesłanie dodatkowych informacji o niziołkach, bo wszystkie sekrety już zdradził w Hobbicie i Władcy Pierścieni. Tolkien zachęca jednak Panią Lucy, by poczekała na wydanie Silmarillionu.

Edycja tekstu: Kamila Kozioł
Relacja Adama Dąbrowskiego [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty