Rozpoczynają się żniwa i tym samym w najbliższym czasie z pól będą zbierane między innymi jęczmień oraz rzepak.
Pojawia się problem zbycia tego zboża, gdyż w skupach ceny sukcesywnie spadają.
- Jęczmień 700 zł za tonę, pszenica jeszcze nie ma nowych dostaw, no to 840, a rzepak brutto około 2000 zł. To nie są zadowalające ceny przy tych kosztach, jakie ponosi rolnik na wyprodukowanie jednej tony zboża czy rzepaku - informuje Gustaw Jędrejek z Izby Rolniczej.
W jego ocenie jednym z problemów widocznych w punktach skupu są kłopoty ze sprzedażą towarów nabytych od rolników.
Edycja tekstu: Jacek Rujna
- Jęczmień 700 zł za tonę, pszenica jeszcze nie ma nowych dostaw, no to 840, a rzepak brutto około 2000 zł. To nie są zadowalające ceny przy tych kosztach, jakie ponosi rolnik na wyprodukowanie jednej tony zboża czy rzepaku - informuje Gustaw Jędrejek z Izby Rolniczej.
W jego ocenie jednym z problemów widocznych w punktach skupu są kłopoty ze sprzedażą towarów nabytych od rolników.
Edycja tekstu: Jacek Rujna


Radio Szczecin