Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » TECHNOLOGIE » ARCHIWUM 2013
GIERMASZ-Technologie na 30.08.13
... a my już podsumowujemy jego dokonania jako prezesa Microsoftu. Giermasz robi to jako pierwszy na świecie! No dobra, inni jeszcze czekają, bo zwolni fotel za 12 miesięcy. Ale nie tylko o tym rozmawiamy z Radkiem Lisem, naszym ekspertem do spraw technologii. Dowiecie się między innymi, jaki procesor znajdziecie w Xbox One, ile kosztuje pierwszy elastyczny telewizor OLED (oj, drogo) oraz kto wystrzelił co w kosmos i dlaczego. I zapowiadamy targi IFA w Berlinie.
GIERMASZ-Technologie na 16.08.13
Microsoft w zwarciu z Google. Koncerny poróżniła mała aplikacja, umożliwiająca oglądanie w smartfonach filmów z kanału Youtube. Serwis Steam będzie miał konkurencję. Nad uruchomieniem nowego portalu pracuje już człowiek, który Steam tworzył. Kto go wynajął? Na to pytanie odpowiada nasz ekspert od nowych technologii, Radosław Lis. W tym wydaniu programu dowiecie się też, jak i gdzie można było ustrzelić sobie smartfona z wiatrówki.
GIERMASZ-Technologie na 09.08.13
Jest takie miejsce, do którego, według przysłowia, nawet król chodzi piechotą. Ale w XXI wieku do toalety można też wziąć smartfona. I co wtedy? Posłuchajcie, co wymyślono, będziecie, powiedzmy, że zdziwieni. Poza tym nasz ekspert Radek Lis mówi o normalnym zastosowaniu tych urządzeń, pojawiają się oczywiście kolejne nowe. Tak jak superkomputery do grania: kto je robi i ile kosztuje taka przyjemność, między innymi o tym mówimy w naszym technologicznym kąciku.
GIERMASZ-Technologie z 02.08.13
Polska myśl techniczna leci w kosmos. Jesienią z kosmodromu na terenie Kazachstanu wystartują dwa polskie urządzenia satelitarne - między innymi o tym mówi nasz ekspert Radek Lis. Google zaprasza do testów swoich okularów, ale chętni muszą za to zapłacić. Co wolno, a czego nie wolno na konsoli PS4 - ujawnia Sony. Natomiast Microsoft nie ujawnia, dlaczego nie można będzie wyłączyć konsoli Xbox ONE. Na deser antałek i kulisy procesu, jaki załoga firmy Apple wytoczyła pracodawcy.