Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » AUDYCJE GIERMASZU » ARCHIWUM AUDYCJI » ARCHIWUM 2018
GIERMASZ-Program z 31.03.18
W tym Giermaszu cztery recenzje - i wszystkie gry o których Wam opowiadamy, jak najbardziej na świąteczne prezenty się nadają. Fanom jRPG rozbłysły oczy, a i osoby nieobeznane z gatunkiem mogą łaskawym okiem spojrzeć na Ni no Kuni II: Revenant Kingdom - miłośnik takich produkcji Andrzej Kutys bardzo gorąco poleca! Jarek Gowin ograł Far Cry 5 - kolejna odsłona słynnej serii nie powinna rozczarować graczy, chociaż to dosyć bezpieczna kontynuacja. Agata Hawrylczuk wzięła się za uprawę roli w Pure Farming 2018 i tak jak nie jest to pozycja idealna, to całkiem spore fanów takich gier nie powinno narzekać. Łukasz Rabikowski z kolei postanowił skolonizować kosmos w grze Surviving Mars - i nasz redakcyjny fan strategii jest naprawdę usatysfakcjonowany tą produkcją. Spory rozstrzał gatunkowy, a każda z tych produkcji jest godna polecenia, z czego się tylko cieszymy. W studiu pojawił się też nasz spec od nowych technologii Radek Lis, tym razem dużo rozmawiamy o nowościach na rynku smartfonów . I oczywiście życzymy - WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO Z OKAZJI ŚWIĄT WIELKANOCNYCH .
GIERMASZ-Program z 24.03.18
Dwie recenzje - dwie gry, które już poznaliśmy na poprzedniej generacji konsol. Ale, co tu kryć, gdy pojawiła się okazja do przetestowania odnowionej wersji Burnout Paradise Remastered Michał Król - fan jeszcze z czasów pierwszej premiery - nie mógł nie skorzystać. I jest naprawdę fajnie, o ile jesteś fanem zręcznościowych, szalonych, z dużą ilością akcji, wyścigów samochodowych - jak najbardziej można grać. Za to Agata Hawrylczuk miała problem z Assassin's Creed: Rogue Remastered . Ta gra już w momencie premiery była średniakiem - a teraz możemy grać chociażby w nowe AC: Origins - i na tym tle recenzowana odnowiona wersja fanów serii nie zachwyci. W tym Giermaszu Michał Król opowiada też o tym, co dzieje się u polskich twórców gier. A Andrzej Kutys odpytał naszego eksperta Radka Lisa, jakie mamy nowinki w świecie technologii. Na koniec, zamiast standardowej edycji działu Stare, ale jare, rozmawiamy o bardzo ciekawych współczesnych wydaniach klasyków z lat minionych.
GIERMASZ-Program z 17.03.18
Ten Giermasz to prawdziwy rollercoaster: na początku recenzja Scribblenauts Showdown - i nasz redakcyjny kolega Łukasz Rabikowski, fan serii, trochę jednak narzeka na nowe rozwiązania w tej kolorowo-bajkowej grze logiczno-przygodowej. Z kolei Michał Król jest zauroczony inną logiczną przygodówką z gigantyczną ilością abstrakcyjnego humoru, czyli grą Chuchel - twórcy z czeskiego studia odpowiedzialnego wcześniej między innymi za Machinarium absolutnie dali radę. A później znowu pewne narzekania, Andrzej Kutys ograł Sword Art Online: Fatal Bullet , i chociaż dla fanów serialu to może być gratka, tak naszemu recenzentowi w pełni do gustu ten tytuł nie przypadł. Za to Agata Hawrylczuk mówi wielkie TAK dodatkowi do Assassin's Creed: Origins - Klątwa Faraonów - to DLC jest absolutnie warte zakupu. W tym Giermaszu także kącik technologiczny czyli w studiu nasz ekspert Radek Lis, a Michał Król opowie też co dzieje się u polskich twórców .
GIERMASZ-Program z 10.03.18
Dwie recenzje w tym Giermaszu - i dwa polecenia. Co prawda średniowieczne RPG Kingdom Come: Deliverance cierpi jeszcze na pewne techniczne przypadłości, ale systematycznie "łatana" gra Łukaszowi Rabikowskiemu naprawdę przypadła do gustu. Podobnie Michał Król chwali polską przygodówkę point'n'click Apocalipsis: Harry at the End of the World . Co prawda nie jest to długa gra, ale dzięki klimatycznej grafice i atmosferze skutecznie trzyma przy ekranie. W tym Giermaszu także rozmowy o nowych technologiach - nasz ekspert Radek Lis podsumował między innym niedawno zakończone targi technologii mobilnych. Michał Król podliczył także, ile premier przygotowały nasze studia tworzące gry w kąciuku Gramy po polsku . A na koniec - chyba nie może być bardziej klasycznie - Stary, ale jary Pong .
GIERMASZ-Program z 03.03.18
Nie tym razem: chociaż bazą do powstania tej gry jest całkiem znany serial animowany, to jednak twórcy The Seven Deadly Sins: Kinghts of Britannia swoją produkcją naszego recenzenta nie porwali. Andrzej Kutys poleca właściwie tylko fanom wspomnianego serialu. Michał Król tym razem niczego nie ograł, ale tradycyjnie zebrał dla Was gorące informacje z naszego game-devu w kolejnym wydaniu kącika Gramy po polsku . Nasz ekspert technologiczny Radek Lis się rozchorował tym razem. Za to była chwila, żeby wspólnie z Agatą Hawrylczuk obejrzeć i ocenić film krótkometrażowy Papers, please . Ten obraz powstał na podstawie niezależnej gry, którą właśnie Agata ogrywała. Film znajdziecie poniżej, w dziale Aktualności. A na koniec - aż trudno uwierzyć, że ten tytuł jeszcze nie trafił do działu - Stary, ale jary Wolfenstein 3D .