Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » AUDYCJE GIERMASZU » ARCHIWUM AUDYCJI » ARCHIWUM 2021
Giermasz #470
Giermasz #470
GIERMASZ-Program z 30.10.21
Jeżeli regularnie słuchacie Giermaszu, to wiecie, że trzymaliśmy kciuki za sukces gry ze Szczecina, przygotowanego przez Exor Studios The Riftbreaker. I bardzo miło nam donieść, że jest i sukces sprzedażowy - a przede wszystkim to świetna produkcja, gatunkowy miks, który zachwycił Michała Króla. Jarek Gowin, fan "jedynki", znowu skradał się w skórze super-wojownika-cienia w kontynuacji, czyli Aragami 2. Polecamy. Łukasz Rabikowski zagrał za to w przedstawiciela gatunku, który kiedyś (dawno bardzo) "rządził i dzielił". Przygodówka point'n'click Agatha Christie: Hercule Poirot - The First Cases to udana gra dla fanów kryminałów i "kilkania". I jeszcze techniczna recenzja, czyli jak przenieść naprawdę dużą i wymagającą mocy obliczeniowej grę na konsolę przenośną. Kompromisów nie zabrakło, ale jak informuje Andrzej Kutys Dying Light: Platinium Edition na Switcha wyciska ile może z tego sprzętu. W studiu pojawił się też nasz ekspert Radek Lis, czyli rozmawiamy o nowych technologiach.
GIERMASZ-Program z 23.10.21
Po rocznej, pandemicznej przerwie, z ogromną radością odnotowujemy powrót do hal kolejnej imprezy, którą przez lata odwiedzaliśmy regularnie. Oczywiście, jeszcze nie z takim rozmachem jak niegdyś, ale - co było dla nas jak zawsze najważniejsze - nie zabrakło polskich twórców pokazujących szerokiej publiczności swoje projekty. Na Poznań Game Arena mieliśmy okazję rozmawiać z przedstawicielami studiów, które już odniosły ogromny sukces, jak i z tymi aspirującymi do chwały. Zaczynamy jednak w studiu Radia Szczecin i z naszym ekspertem Radkiem Lisem od razu, na samym wstępie programu, rozmawiamy o nowościach świata technologii. A później wsiedliśmy w auto, by przemierzyć drogę ze Szczecina do Poznania na PGA. Gorąco polecamy nagrane tam rozmowy - bo i to też relacja "na gorąco". W momencie, gdy słuchacie tego programu w dniu premiery (w sobotę 23 października), my wciąż jesteśmy na PGA.

[Spodziewajcie się jeszcze aktualizacji - pojawią się pliki dźwiękowe, dzięki czemu będziecie mogli odsłuchać każdej rozmowy osobno]
Giermasz #468
Giermasz #468
GIERMASZ-Program z 16.10.21 cz1
GIERMASZ-Program z 16.10.21 cz2
PIXEL HEAVEN 2021-Relacja z imprezy
PIXEL HEAVEN 2021-Rozmowa z Tomkiem Ostafinem twórcą gry Papetura
PIXEL HEAVEN 2021-O Lust From Beyond M Edition opowiada Michał Ciastoń z Lunarium Creations
PIXEL HEAVEN 2021-Łukasz Korzanowski i Aron Pietroń z Eremite Games przedstawiają Against The Storm
PIXEL HEAVEN 2021-Marcin "Borek" Borkowski twórca Puszki Pandory
PIXEL HEAVEN 2021-O zmaganiach z technologią opowiada twórca gry Dread Krzysztof Kluczek
PIXEL HEAVEN 2021-Rafał Wiosna przedstawia swoją kolekcję ZX Spectrum
PIXEL HEAVEN 2021-Karcianka z mechami, o Jupiter Moons Mecha opowiada Artur Karpiński
PIXEL HEAVEN 2021-Mariusz Duda i Błażej Wojcieszuk z Klabater opowiadają o grze Najlepszy miesiąc życia
Bardzo się cieszymy, że mimo wciąż niepewnych, pandemicznych czasów, znowu możemy się spotkać twarzą w twarz - jak na warszawskiej imprezie dla fanów retro Pixel Heaven 2021. Dla Waszej wygody każdy wywiad macie dostępny osobno do odsłuchania. I, także dla łatwiejszego odsłuchu, całą audycję (oczywiście zawarte są w niej materiały nagrane w Stolicy) podzieliliśmy na dwie części. Bo oprócz Pixel Heaven 2021 na który pojechał Michał Król i Andrzej Kutys, są też cztery recenzje. I każda z tych produkcji to naprawdę duża rzecz. Po niezwykle udanym debiucie, nasz redakcyjny kolega Łukasz Rabikowski spędził kolejne godziny w sieciowym New World. To oczywiście relacja z tu i teraz, bo gra będzie przecież rozwijana przez długi czas. Z kolei Jarek Gowin świetnie się bawił najnowszym Far Cry 6. I zupełnie nie rozumie narzekań na tę odsłonę serii gier z otwartym światem. Andrzej Kutys zmierzył się z Metroid: Dread. To wyborna platformówka akcji, choć momentami trudna. Drugą sieciową grą testowaną w tym programie jest Back 4 Blood - Bartek Czetowicz poleca, najlepiej z kumplami z którymi rozprawicie się z hordami zombie. Nie zabrakło także kącika technologicznego, tu rządzi nasz ekspert Radek Lis.
Giermasz #467
Giermasz #467
GIERMASZ-Program z 09.10.21
Pojedynek jeszcze się nie rozpoczął, a jego wynik jest już rozstrzygnięty. Dziękujemy, można się rozejść, w tym roku FIFA 22 zostaje sama na placu boju piłkarskich gier. A fan serii Bartek Czetowicz może tylko pobłażliwie zerkać na Michała Króla - który cierpi po fatalnych decyzjach wydawcy dotyczących niegdyś wielkiego konkurenta. Zamiast PES - darmowy eFootbal 2022 na nowym silniku graficznym. Ta produkcja jest wręcz miażdżona w recenzjach. Poza grami sportowymi, Jarek Gowin poleca Lost Judgment - przygoda w japońskim półświatku potrafi wciągnąć. Bartek Czetowicz przetestował także wielce wyczekiwane, polskie RPG Gamedec. Produkcja to solidna - tylko tyle, czy aż tyle? I jeszcze recenzja "techniczna" - Andrzej Kutys wykorzystał okazję, aby zdjąć z kupki wstydu Darksiders III na przenośnego Switcha, właśnie zadebiutowała ta wersja. Animacja czasami "chrupnie", poza tym, jest ok. Zapraszamy także do kącika technologicznego z naszym ekspertem Radkiem Lisem. A Michał Król opowiada o grach polskich. Zresztą, gdy tego słuchacie, to jesteśmy na Pixel Heaven w Warszawie - relacja za tydzień.
Giermasz #466
Giermasz #466
GIERMASZ-Program z 02.10.21
Jesień oznacza, że nie będziemy spać... Czasu nie ma, skoro tak dużo zespołów twórców walczy o uwagę gracza. Andrzej Kutys zmierzył się z odnowioną legendą - i bardzo wiele zależy od Waszego nastawienia, na ile wciągnie rozgrywka w Diablo II Resurrected. Niewątpliwie, jest to udane odświeżenie klasyka, choć ma swoje zaszłości. Z kolei Michał Król jest wielkim fanem zręcznościowych, zwariowanych wyścigów Hot Wheels Unleashed. W gatunku, absolutny top. Łukasz Rabikowski sprawdził ostatni sprzedażowy polski hit. Gas Station Simulator byłoby naprawdę fajne - gdyby nie wkradł się błąd w kodzie. Cóż, łatkę poprosimy. Bartek Czetowicz z padem w ręce jeździł rajdy w oficjalnej grze WRC 10. Oprawa mogłaby być nieco ładniejsza, poza tym, nie narzeka. Jarek Gowin bił się w zombie w dodatku do popularnej gry - World War Z: Aftermath. Jak lubicie "podstawkę", powinno dalej bawić. I jeszcze krótko Michał Król opowiedział o Sniper Ghost Warrior: Contracts 2 Edycja Elite. Bo to polska gra, my zawsze sprawdzamy, co dzieje się u naszych twórców. A Radek Lis, jak zawsze, sprawdził nowości technologiczne.