Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Można pomagać finansowo rodzinom ofiar wypadku z Kamienia Pomorskiego. Pieniądze należy wpłacać na specjalne konto. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Można pomagać finansowo rodzinom ofiar wypadku z Kamienia Pomorskiego. Pieniądze należy wpłacać na specjalne konto. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Można pomagać finansowo rodzinom ofiar wypadku z Kamienia Pomorskiego. Pieniądze należy wpłacać na specjalne konto.
Ośrodek pomocy społecznej wypłacił też rodzinom jednorazowe zasiłki po 6 tys. złotych.

- Jest już specjalne konto - mówi Jan Kurowski z Urzędu Miasta w Kamieniu Pomorskim. - Środki wpłacane na konto będą przeznaczone na pomoc osieroconym w wypadku dzieciom. Staramy się opracować długoterminowy program pomocy, który będzie zakładał pomoc pedagogiczną, psychologiczną i materialną w postaci stypendiów.

Na miejscu tragedii cały czas gromadzą się ludzie, zapalają znicze. - Przyszłam tu, bo to byli moi znajomi, a także mojej córki. Młodszy chłopiec chodził z nią do klasy. To niewyobrażalne i nie da się tego opisać, co się stało - mówią mieszkańcy.

Szczegóły, jak można pomóc rodzinom ofiar na kamienpomorski.pl

Internauci utworzyli profil na Facebooku, na którym domagają się dożywocia dla kierowcy. Autorzy publikują tam informacje prasowe z dosadnymi komentarzami. Do profilu dołączyło ponad 30 osób.

26-letni kierowca zabił w środę 6 osób, w tym dziecko. Do wypadku doszło około 13:30 przy ulicy Szczecińskiej w Kamieniu Pomorskim. Mężczyzna wjechał w grupę spacerujących ludzi. Dwoje dzieci przeżyło. Chłopiec jest w stanie krytycznym, dziewczynka - lżej ranna.
- Jest już specjalne konto - mówi Jan Kurowski z Urzędu Miasta w Kamieniu Pomorskim.
Na miejscu tragedii cały czas gromadzą się ludzie, zapalają znicze.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty