Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

W miejscu tragedii mieszkańcy zapalili już kilkadziesiąt świeczek i zniczy. Wszyscy są wstrząśnięci. Fot. Piotr Sawiński [Radio Szczecin]
W miejscu tragedii mieszkańcy zapalili już kilkadziesiąt świeczek i zniczy. Wszyscy są wstrząśnięci. Fot. Piotr Sawiński [Radio Szczecin]
Na drodze widać ślady hamowania samochodu, które ciągną się od jezdni, przez chodnik aż po trawnik. W miejscu tragedii mieszkańcy zapalili już kilkadziesiąt świeczek i zniczy. Wszyscy są wstrząśnięci. Burmistrz Kamienia Pomorskiego ogłosił trzydniową żałobę po ofiarach wypadku.
- Nie mogę się uspokoić i pogodzić z tą tragedią. Nawet nie wiem czy znałam tych ludzi. Dzieci zostały bez rodziców - mówi ze łzami w oczach kobieta, która przyszła postawić znicz.

- Straszna tragedia. Ten drugi chłopak to brat moich kumpli, grałem z nim kiedyś w piłkę, był bramkarzem - wspomina mężczyzna, który także przyszedł na ulicę Szczecińską.

Rodziny ofiar są pod opieką psychologów. Otrzymają po 6 tysięcy złotych zasiłku. - Najważniejsze jest jednak ustanowienie opiekunów dla dzieci - mówi burmistrz Kamienia Pomorskiego Bronisław Karpiński. - Teraz koncentrujemy się nad tym, żeby szybko przeprowadzić te procedury.

Jan Kurowski z Urzędu Miejskiego w Kamieniu zapowiada, że dzieci będą objęte długofalową pomocą. - Mamy zapowiedź komendantów policji, zarówno wojewódzkiego, jak i głównego, że będą objęci opieką stypendialną do osiągnięcia pełnoletności lub zakończenia nauki. W dyskusję włączył się też minister spraw wewnętrznych - dodał Kurowski.

Na budynkach administracji miejskiej w Kamieniu powiewają flagi z kirem. Żałoba potrwa do soboty. Odwołano wszystkie imprezy, nie odbędą się obchody 740-lecia nadania praw miejskich miastu. Świętowanie miało odbyć się 5 stycznia.

Pijany kierowca pędził w Nowy Rok ulicą Szczecińską w Kamieniu Pomorskim. Około 13.30 auto wypadło z drogi i wjechało w grupę spacerowiczów. Na miejscu zginęło 5 osób. Szóstą ofiarą jest 9-letni chłopiec, który w wyniku obrażeń zmarł w kamieńskim szpitalu. Dwoje innych dzieci jest rannych: chłopiec - w stanie krytycznym, dziewczynka - nie odniosła poważnych obrażeń. Oboje przebywają w szpitalu przy Unii Lubelskiej w Szczecinie.
Relacja Anny Łukaszek w Wiadomościach o 9.
Relacja Anny Łukaszek w Wiadomościach o 10.
Realizacja: Piotr Sawiński [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota01niedziela02poniedziałek03wtorek04środa05czwartek06piątek07sobota08niedziela09poniedziałek10wtorek11środa12czwartek13piątek14sobota15niedziela16poniedziałek17wtorek18środa19czwartek20piątek21sobota22niedziela23poniedziałek24wtorek25środa26czwartek27piątek28sobota29niedziela30poniedziałek31wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty