Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Wirtualna wycieczka po Zarządzie Dróg i Transportu Miejskiego. Fot. www.gwpp.pzg.szczecin.pl
Wirtualna wycieczka po Zarządzie Dróg i Transportu Miejskiego. Fot. www.gwpp.pzg.szczecin.pl
Wirtualna wycieczka po szczecińskich urzędach została przygotowana z myślą o osobach głuchych. Ma ułatwić im dostęp do miejskich instytucji.
Za pomocą przewodnika można na razie "przejść się" na ekranie komputera po Zarządzie Dróg i Transportu Miejskiego przy ul. Klonowica i Niedziałkowskiego oraz siedzibach Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie przy ulicach Sikorskiego, Abramowskiego, Strzałowskiej, Kaszubskiej, Struga, Jana Pawła II i Królowej Jadwigi.

Wybierając jeden z urzędów przy pomocy wirtualnych przycisków, możemy przenieść się na jego korytarze oraz zobaczyć jak wygląda w środku. Ma to ułatwić głuchym kontakt z dana instytucją - mówi Elwira Rewcio, kierownik Oddziału Zachodniopomorskiego Polskiego Związku Głuchych.

- Osoby niesłyszące to wzrokowcy. Im o wiele łatwiej będzie w domu zobaczyć jak wygląda budynek, gdzie ma wejść, w który korytarz skręcić i do którego okienka pójść, żeby załatwić konkretną sprawę. Nie będzie się gubił - tłumaczy Rewcio.

Wirtualny przewodnik jest dostępny na stronie internetowej www.gwpp.pzg.szczecin.pl. Można też na niej zobaczyć jak załatwić w urzędach podstawowe procedury. Do końca roku PZG planuje uzupełnić przewodnik o kolejne instytucje - m.in szczeciński magistrat.

Powstał on w ramach projektu "Głusi w przestrzeni publicznej II" realizowanego we współpracy z urzędem miasta oraz Szczecińskim Parkiem Naukowo-Technologicznym.
Ma to ułatwić głuchym kontakt z dana instytucją - mówi Elwira Rewcio, kierownik Oddziału Zachodniopomorskiego Polskiego Związku Głuchych.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty