Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Minister sprawiedliwości i Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Minister sprawiedliwości i Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Prokuratura Regionalna w Szczecinie złoży zażalenie na czwartkową decyzję Sądu Rejonowego w sprawie aresztu dla podejrzanych w tzw. "aferze polickiej".
Prokuratura Regionalna postawiła byłym członkom zarządu Zakładów Chemicznych Police, biznesmenom i działaczom Platformy Obywatelskiej szereg zarzutów w tym "działanie na szkodę interesów gospodarczych Polski". Według prokuratury działania poprzedniego zarządu Zakładów Chemicznych Police wchodzących w skład Grupy Azoty doprowadziły do strat na łączną kwotę 30 milionów złotych.

W tej sprawie wypowiedział się minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Jak twierdzi dowody są bardzo mocne. - Niestety, co jest rzeczą bardzo zasmucającą, a z punktu widzenia prokuratorów i funkcjonariuszy CBA, którzy przez wiele miesięcy wykonali bardzo ciężką pracę, kompletnie niezrozumiałą, szokującą była decyzja Sądu Rejonowego, który odmówił w tych warunkach zastosowania tymczasowego aresztowania, czym zdaniem prokuratorów może istotnie przyczynić się do utrudnienia prowadzenia tego śledztwa - powiedział Ziobro.

Szczeciński sąd nie uwzględnił wniosków Prokuratury o areszt dla 10 osób z byłego kierownictwa i spółek zależnych Zakładów Chemicznych w Policach.

Ziobro zapowiedział zmiany w prawie karnym w kierunku zaostrzenia odpowiedzialności za przestępstwa gospodarcze. - Zapowiadam na kanwie dzisiejszej decyzji sądu, że nastąpi zmiana w zakresie prawa karnego materialnego, która będzie dodatkowym wzmocnieniem przesłanki do stosowania w tego rodzaju przypadkach tymczasowego aresztowania z uwagi na wysoką grożącą karę - powiedział Ziobro.

Jak czytamy w komunikacie prokuratury krajowej: Dowody zebrane przeciwko zatrzymanym, w tym członkom zarządu Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police i osobom pełniącym kierownicze stanowiska w tej spółce, nie budzą wątpliwości, a przestępstwo godzi w żywotne interesy Skarby Państwa będącego akcjonariuszem spółki.
W tej sprawie wypowiedział się minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Jak twierdzi dowody są bardzo mocne.
Ziobro zapowiedział zmiany w prawie karnym w kierunku zaostrzenia odpowiedzialności za przestępstwa gospodarcze.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty