Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

Łukasz Tyszler był gościem "Rozmów pod krawatem". Fot. Kamila Kozioł [Radio Szczecin]
Łukasz Tyszler był gościem "Rozmów pod krawatem". Fot. Kamila Kozioł [Radio Szczecin]
Za "wyleniałe ryje" pretensji do partyjnego kolegi nie ma i przekonuje, że rozmowa o rozbudowie Galaxy między biznesmenem a szefem szczecińskiej PO nie miała znaczenia - tak mówił w środę w "Rozmowach pod krawatem" radny PO Łukasz Tyszler.
W 2013 roku radni miejscy PO najpierw dwa razy głosowali przeciwko powiększeniu centrum handlowego, ale za trzecim razem zmienili zdanie.

Okazało się, że przed tym głosowaniem, szef szczecińskiej PO Olgierd Geblewicz spotkał się z inwestorem, który w ostrych słowach domagał się przywołania do porządku takich radnych jak Łukasz Tyszler, nazwanego przez Geblewicza "wyleniałym ryjem". I Tyszler zmienił zdanie, zagłosował "za".

W środę w "Rozmowach pod krawatem" to był pierwszy jego komentarz po ujawnieniu taśm z "Sowy i przyjaciół" - Tyszler zapewniał, że nikt na niego wpływu nie wywierał a przekonało go spotkanie, gdzie pokazano nowe Galaxy.

- Przed tym głosowaniem faktycznie spotkaliśmy się. To było podczas sesji rady miasta. Była zarządzona przerwa, ale nie z panem Kwapiszem. Tam na tej 15-20-minutowej przerwie została nam zaprezentowana po raz pierwszy koncepcja - powiedział Tyszler. - To mnie przekonało, bo w końcu inwestor do czegoś się zobowiązał. Jeżeli ktoś przychodzi i pokazuje, że to będzie wyglądało w ten sposób, to zastanawia się Pan. My się zastanowiliśmy jako klub, każdy zagłosował, a u nas nigdy nie było dyscypliny.

Po tym, jak radni zgodzili się na rozbudowę Galaxy - oprócz PO, "za" byli też Bezpartyjni i SLD, "przeciw" PiS - po tym firma Echo Investment sprzedała centrum handlowe z zyskiem.
W środę w "Rozmowach pod krawatem" - to był pierwszy jego komentarz po ujawnieniu taśm z "Sowy i przyjaciół" - Tyszler zapewniał, że nikt na niego wpływu nie wywierał a przekonało go spotkanie, gdzie pokazano nowe Galaxy.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty