Radio Szczecin » Region »

Nadchodzi Pyromagic, a to oznacza utrudnienia

Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
W czwartek południe w związku z XII edycją festiwalu fajerwerków Pyromagic rozpocznie się zamykanie ulic. Na pierwszy ogień idą między innymi Jana z Kolna, Kapitańska i Admiralska. Zawieszona będzie linia tramwajowej "szóstki". W jej miejsce pojedzie 16-ka, która będzie kursowała na zmienionej trasie przez Parkową, Malczewskiego i Matejki.
Na czas trwania festiwalu Pyromagic wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu.

Zmiany zaczną być wprowadzane w czwartek, 8 sierpnia i potrwają do poniedziałku, 12 sierpnia do godz. 5.00. Zamykanie ulic zostanie przeprowadzone w dwóch etapach. Pierwszy rozpocznie się 8 sierpnia o godz. 12.00.

Które ulice będą zamykane na początek? - Ulica Jana z Kolna, ulica Admiralska, Kapitańska. te ulice będą nieprzejezdne. Drugi etap zamknięcia ulic będzie w piątek. po godziny 17 zamykamy ulicę Władysława IV, Celną aż do skrzyżowania ze św. Floriana. Wjazd na Łasztownię też będzie niemożliwy - informuje rzecznik spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia Celina Wołosz.

Od południa przestanie jeździć tramwajowa "6". Zastąpi ją "16", która pojedzie omijając Jana z Kolna przez Parkową, Malczewskiego i Matejki. - Będzie też sporo ułatwień - dodaje Hanna Pieczyńska z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego. - Przygotowaliśmy tak komunikację miejską, żeby spokojnie dojechać na miejsce wydarzenia i później wrócić do domu.

Etap I

8 sierpnia (czwartek) 2019 r. o godz. 12.00 nastąpi zamknięcie ruchu ogólnego ulic:
- Jana z Kolna – całkowite zamknięcie dwóch jezdni na odcinku od ul. Kapitańskiej do zjazdu z Trasy Zamkowej (kierunek Most Długi).

- Trasa Zamkowa – umożliwiony będzie zjazd z Trasy Zamkowej od str. pl. Żołnierza w kierunku ul. Wyszyńskiego jak również wjazd na Trasę Zamkową od strony ul. Wyszyńskiego. Prawy pas ruchu na Trasie Zamkowej umożliwiający zjazd w ul. Jana z Kolna w kierunku do ul. Kapitańskiej zostanie wyłączony z ruchu pojazdów. 9 sierpnia (piątek) w godzinach 6.00-9.00 umożliwiony będzie zjazd z Trasy Zamkowej w ul. Jana z Kolna w kierunku ul. Kapitańska.

- ul. Storrady od ul. Kapitańskiej,

- ul. Komandorska – całkowite zamknięcie,

- ul. Małopolska - całkowite zamknięcie od ul. Jarowita do ul. Komandorskiej,

- ul. Admiralska - całkowite zamknięcie od ul. Jana z Kolna do ul. Wawelskiej,

- ul. Wały Chrobrego - całkowite zamknięcie,

- ul. Zygmunta Starego – całkowite zamknięcie od ul. Jarowita do ul. Wały Chrobrego,

- ul. Szczerbcowa – całkowite zamknięcie od ul. Jarowita do ul. Wały Chrobrego,

- ul. Wawelska – całkowite zamknięcie od ul. Jarowita do ul. Wały Chrobrego,

- ul. Storrady – całkowite zamknięcie od ul. Kapitańskiej do ul. Jana z Kolna,

- ul. Łady – ograniczony wjazd pojazdów na odcinku od skrzyżowania ul. Dubois do skrzyżowania z ul. Kapitańską. Wyznaczone zostaną specjalne parkingi i przystanki autobusowej komunikacji miejskiej.

- zjazd z Trasy Zamkowej do ul. Panieńskiej 9-11 sierpnia godz. 17:00 - 03:00,

- wprowadzenie ograniczenia ruchu kołowego (poprzez przepustki) w ciągu ul. Kapitańskiej,

- zamknięcie ul. Wendy od 9 sierpnia 2019 br. od godz. 17:00 do dnia 12 sierpnia br. (niedziela) do godz. 5:00,

- na ulicy Zygmunta Starego na odcinku od pl. Hołdu Pruskiego do ul. Starzyńskiego umiejscowione zostaną postoje TAXI.

Na czas zmian wprowadzony zostanie objazd ulicami Trasa Zamkowa, Matejki, Malczewskiego, Parkowa, Dubois.

Etap II

9 sierpnia (piątek) 2019 r. o godz. 17.00 nastąpi zamknięcie ruchu ogólnego ulic:
- ul. Panieńskiej od ul. Kuśnierskiej 9-11 sierpnia 2019 r. w godz. 17:00 - 03:00.

- zamknięcie ul. Celnej i ul. Władysława IV od skrzyżowania z ul. Świętego Floriana.

9-11 sierpnia w godzinach 09.00-03.00 wyłączony z ruchu pojazdów ciężarowych zostanie odcinek Trasy Zamkowej.

Przywrócenie stałej organizacji ruchu nastąpi najpóźniej 12 sierpnia (poniedziałek) o godz. 5.00 z możliwością wcześniejszego usunięcia zapór drogowych w ciągu ww. ulic.

Przepustki dla mieszkańców i pracowników

Mieszkańcy oraz pracownicy firm z terenów objętych czasową organizacją ruchu będą mogli dojeżdżać do swoich domów lub firm samochodami za okazaniem przepustek. Te będzie można odebrać w biurze przepustek, które zostanie utworzone w dawnej siedzibie Żeglugi Szczecińskiej, przy ul. Jana z Kolna.

Kilkanaście dodatkowych linii autobusowych i tramwajowych wyjedzie na ulice Szczecina na czas festiwalu Pyromagic. Na teren wydarzenia i wieczorne pokazy bez problemu dojedziemy komunikacją miejską.

Na czas Pyromagic pojawi się tymczasowy rozkład jazdy z dodatkowymi kursami tramwajów, autobusów oraz z wydłużonymi trasami. Wszystko po to, aby mieszkańcy z każdego regionu miasta mogli bezpiecznie dojechać na pokazy i spokojnie wrócić z nich do swoich domów.

Przypominamy również, że od czwartku, 8 sierpnia zacznie także obowiązywać czasowa organizacja ruchu i ulice w rejonie Wałów Chrobrego będą nieprzejezdne. Mieszkańcy i pracownicy firm zlokalizowanych w obrębie wydarzenia mogą do piątku odbierać przepustki wjazdowe. Biuro mieści się w dawnej siedzibie Żeglugi Szczecińskiej przy ul. Jana z Kolna 7. Czynne jest w godz. 10.00-18.00.

Zmiany w komunikacji miejskiej w dniach od 8 sierpnia, godz. 12:00 do 11 sierpnia, godz. 23:30

1. Linia tramwajowa 6 – kursowanie linii zostaje zawieszone.

2. Linia tramwajowa 16 – kursować będzie w obu kierunkach od przystanku „Pomorzany" trasą linii 6 do przystanku „Wyszyńskiego" i dalej przez ul. Wyszyńskiego – Bramę Portową – al. Niepodległości – pl. Żołnierza Polskiego – pl. Hołdu Pruskiego – Matejki – Malczewskiego – Parkową – Dubois do przystanku „Dubois" i dalej trasą linii 6 do Gocławia. Linia będzie kursować wg specjalnego rozkładu jazdy. W kierunku Gocławia obsługiwane będą oba przystanki „Wyszyńskiego" (nr 10932 i 10915).

3. Linia autobusowa 70 kursować będzie objazdem:

· w kierunku Urzędu Miasta: od przystanku „Wyszyńskiego" (przeniesiony do zatoki na ul. Wyszyńskiego, słupek nr 10916) przez: Wyszyńskiego – Bramę Portową – al. Niepodległości – pl. Żołnierza Polskiego – pl. Hołdu Pruskiego – Matejki – pl. Rodła i dalej swoją trasą, z pominięciem przystanków „Admiralska", „Urząd Wojewódzki" i „Starzyńskiego". Zostaje uruchomiony przystanek „Filharmonia" zlokalizowany na ul. Matejki na wysokości budynku Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza.

· w kierunku Pargowa: pl. Rodła – Wyzwolenia – pl. Żołnierza Polskiego – Farna – Sołtysia – Wyszyńskiego – Nabrzeże Wieleckie i dalej swoją trasą, z pominięciem przystanków: „Starzyńskiego", „Teatr Współczesny", „Jarowita". Uruchamia się przystanek „Plac Hołdu Pruskiego" przy skrzyżowaniu z ul. Farną.

Linia kursować będzie wg normalnego rozkładu jazdy.

4. Linia autobusowa 526 – kursować będzie objazdem w obu kierunkach: od przystanku „Wyszyńskiego" (przeniesiony do zatoki na ul. Wyszyńskiego, słupek nr 10916) przez: Wyszyńskiego – Bramę Portową – al. Niepodległości – pl. Żołnierza Polskiego – pl. Hołdu Pruskiego – Matejki – Malczewskiego – Parkową – Dubois do przystanku „Dubois" i dalej swoją trasą, wg normalnego rozkładu jazdy. W noce 09/10.08 i 10/11.08 kurs o godz. 0:26 z Dworca Głównego jechać będzie przez al. Wyzwolenia – pl. Rodła z obsługą przystanku „Plac Rodła" dla linii 524 (przystanek nr 11525).

Zmiany w komunikacji miejskiej 9 sierpnia

1. Linia tramwajowa 3 od godz. 20:00 będzie kursować przez ul. Wyszyńskiego, z pominięciem ul. Dworcowej. Nieczynny będzie przystanek „Plac Tobrucki", a uruchomiony zostanie przystanek „Wyszyńskiego". W kierunku Lasu Arkońskiego obsługiwane będą oba przystanki „Wyszyńskiego" (nr 10932 i 10915).

2. Przystanek „Hangarowa" na żądanie w kierunku centrum dla linii tramwajowych 2, 7, 8 od godz. 20:00 do zakończenia kursowania tramwajów zmieni status na przystanek stały.

3. Linia autobusowa 53 od godz. 19:00 kursować będzie przez ul. Łady i ul. Jana z Kolna do przystanku „Dworzec Morski" (nr 13414), z pominięciem przystanków „Antosiewicza" i „Stocznia Szczecińska". Nawrót autobusów odbywać się będzie na skrzyżowaniu ul. Jana z Kolna i Kapitańskiej.

4. Linia autobusowa 61 (kierunek Podjuchy) oraz linia autobusowa 87 (kierunek Podbórz) od godz. 19:00 kursować będą przez ul. Wyszyńskiego, z pominięciem ul. Dworcowej. Nieczynne będą przystanki „Plac Tobrucki" i „Brama Portowa", a uruchomione zostaną przystanki „Dworcowa nż" (nr 22721) i „Wyszyńskiego" (nr 10917).

Zmiany w komunikacji miejskiej 10 sierpnia

1. Linia tramwajowa 3 od godz. 20:00 będzie kursować przez ul. Wyszyńskiego z pominięciem ul. Dworcowej. Nieczynny będzie przystanek „Plac Tobrucki", a uruchomiony zostanie przystanek „Wyszyńskiego" (nr 10932 i 10915). W kierunku Lasu Arkońskiego obsługiwane będą oba przystanki „Wyszyńskiego" (nr 10932 i 10915).

2. Przystanek „Hangarowa" na żądanie w obu kierunkach dla linii tramwajowych 2, 7, 8 od godz. 20:00 do zakończenia kursowania tramwajów zmieni status na przystanek stały.

3. Linia autobusowa 53 od godz. 10:00 kursować będzie przez ul. Łady i ul. Jana z Kolna do przystanku „Dworzec Morski" (nr 13414), z pominięciem przystanków „Antosiewicza" i „Stocznia Szczecińska". Nawrót autobusów odbywać się będzie na skrzyżowaniu ul. Jana z Kolna i Kapitańskiej.

4. Linia autobusowa 61 (kierunek Podjuchy) oraz linia autobusowa 87 (kierunek Podbórz) od godz. 12:00 kursować będą przez ul. Wyszyńskiego, z pominięciem ul. Dworcowej. Nieczynne będą przystanki „Plac Tobrucki" i „Brama Portowa", a uruchomione zostaną przystanki „Dworcowa nż" (nr 22721) i „Wyszyńskiego" (nr 10917).

Dodatkowe kursy 9 i 10 sierpnia

1. Zostanie wydłużone kursowanie linii tramwajowych 2, 3, 7, 8, 12 i 16 do godziny 1:00 z częstotliwością co 20 minut (linia 8 w godzinach 21:00–0:00 co ok. 10 minut):

· linia 2 (Turkusowa – Dworzec Niebuszewo):

o odjazdy z Wyszyńskiego do Dworca Niebuszewo: 23:04, 23:24, 23:44, 0:04, 0:24, 0:44,

o odjazdy z Wyszyńskiego do Turkusowej: 23:21, 23:41, 0:01, 0:21, 0:41, 1:01;

· linia 3 (Pomorzany – Las Arkoński przez ul. Wyszyńskiego):

o odjazdy z Wyszyńskiego do Lasu Arkońskiego: 23:15, 23:35, 23:55, 0:15, 0:35, 0:55,

o odjazdy z Wyszyńskiego do Pomorzan: 23:11, 23:31, 23:51, 0:11, 0:31, 0:51, 1:11;

· linia 7 (Turkusowa – Krzekowo przez pl. Rodła):

o odjazdy z Wyszyńskiego do Krzekowa: 23:14, 23:34, 23:54, 0:14, 0:34, 0:54,

o odjazdy z Wyszyńskiego do Turkusowej: 23:11, 23:31, 23:51, 0:11, 0:31, 0:51;

· linia 8 (Turkusowa – Gumieńce):

o odjazdy z Wyszyńskiego do Gumieniec: 22:49, 22:59, 23:09, 23:19, 23:29, 23:39, 23:49, 23:59, 0:09, 0:19, 0:39, 0:59,

o odjazdy z Wyszyńskiego do Turkusowej: 23:06, 23:16, 23:26, 23:36, 23:46, 23:56, 0:16, 0:36, 0:56;

· linia 12 (Pomorzany – Dworzec Niebuszewo):

o odjazdy z Placu Rodła do Pomorzan: 23:04, 23:24, 23:44, 0:04, 0:24, 0:44, 1:04,

o odjazdy z Placu Rodła do Dworca Niebuszewo: 23:21, 23:41, 0:01, 0:21, 0:41, 1:01;

· linia 16 (Pomorzany – Gocław przez ul. Matejki):

o odjazdy z Wyszyńskiego do Pomorzan: 23:01, 23:21 23:41, 0:01, 0:21, 0:41,

o odjazdy z Wyszyńskiego do Gocławia: 23:10, 23:25, 23:45, 0:05, 0:25, 0:45, 1:05.

2. Uruchomione zostaną dodatkowe kursy w godzinach 23:00–1:00 dla linii autobusowych:

· linia 53 (Dworzec Morski – Pomorzany Dobrzyńska

o odjazdy z Dworca Morskiego: 23:15, 23:30, 23:45, 0:00, 0:15, 0:30, 0:45, 1:00;

· linia 61 (Owocowa Dworzec – Podjuchy przez ul. Wyszyńskiego), (przedłużone kursowanie brygad 5 i 8 w dniu 09.08.2019 r. oraz brygad 1 i 5 w dniu 10.08.2019 r.):

o odjazdy z Wyszyńskiego do Podjuch: 23:25, 23:45;

· linia 68 (Plac Rodła – Przepiórki),

o odjazdy z Placu Rodła: 23:15, 23:35, 23:55, 0:15, 0:35, 0:55;

· linia 75 (Dworzec Główny – Krzekowo),

o odjazdy z Wyszyńskiego do Krzekowa: 23:25, 23:35, 23:45, 23:55, 0:05, 0:15, 0:25, 0:35, 0:45, 0:55, 1:05;

· linia 81 (Dworzec Główny – Przecław),

o odjazdy z Wyszyńskiego do Przecławia: 23:30, 23:40, 23:50, 0:00, 0:10, 0:20, 0:30, 0:40, 0:50, 1:00;

· linia 102 (Gocław – Police Wyszyńskiego Polana, od przystanku „Police Piłsudskiego Rondo" trasą linii 107),

o odjazdy z Gocławia: 0:00, 0:40, 1:00;

· linia 107 (Plac Rodła – Police Wyszyńskiego Polana):

o odjazdy z Placu Rodła: 23:30, 23:40, 23:50, 0:00, 0:10, 0:20, 0:30, 0:40, 0:50, 1:00;

· linia A (Plac Rodła – Osiedle Bukowe),

o odjazdy z Placu Rodła: 23:23, 23:38, 23:53, 0:08, 0:23, 0:38, 0:53, 1:08,

o odjazdy z Wyszyńskiego do Osiedla Bukowego: 23:29, 23:44, 23:59, 0:14, 0:29, 0:44, 0:59, 1:14;

· linia B (Osiedle Słoneczne – Osiedle Arkońskie),

o odjazdy z Wyszyńskiego do Osiedla Słonecznego: 23:21, 23:36, 23:51, 0:06, 0:21, 0:36, 0:51, 1:06, 1:21,

o odjazdy z Wyszyńskiego do Osiedla Arkońskiego: 23:17, 23:32, 23:47, 0:02, 0:17, 0:32, 0:47, 1:02, 1:17;

· linia C (Plac Rodła – Osiedle Kasztanowe),

o odjazdy z Placu Rodła: 23:30, 0:00, 0:30, 1:00,

o odjazdy z Wyszyńskiego do Osiedla Kasztanowego: 23:35, 0:05, 0:35, 1:05;

· linia 887 (Owocowa Dworzec – Podbórz trasą: Owocowa – Nabrzeże Wieleckie – Wyszyńskiego – Brama Portowa (przystanek końcowy linii 76, nr 10814) – aleja Niepodległości – aleja Wyzwolenia – plac Rodła – Matejki – Salomei – Plater – Staszica – rondo Giedroycia – Kołłątaja – Asnyka – Kadłubka – Warcisława – Przyjaciół Żołnierza – Krasińskiego – Duńska – Podbórzańska),

o odjazdy z Wyszyńskiego do Podbórza (z przystanku linii 75): 23:33, 0:03, 0:33, 1:03,

o odjazdy z Placu Rodła do Podbórza (z przystanku linii 58 i 59): 23:38, 0:08, 0:38, 1:08.

3. Uruchomione zostaną dodatkowe kursy w godzinach 23:30–1:30 dla linii autobusowych:

· linia 56 (Basen Górniczy – Dąbie Osiedle),

o odjazdy z Basenu Górniczego: 23:45, 0:15, 0:45, 1:15;

· linia 64 (Dąbie Osiedle – Klucz (pętla linii 533 przy ul. Perkuna), kursy bez podjazdu do przystanku „Dąbie Dworzec"),

o odjazdy z Jaśminowej ZUS do Dąbia Osiedla: 23:20, 23:50, 0:20, 0:50, 1:20,

o odjazdy z Jaśminowej ZUS do Klucza: 23:40, 0:10, 0:40, 1:10;

· linia 71 (Turkusowa – Rondo Ułanów Podolskich),

o odjazdy z Turkusowej: 23:30, 23:50, 0:10, 0:30, 0:50, 1:10,

o odjazdy z Jaśminowej ZUS do Turkusowej: 23:30, 23:50, 0:10, 0:30, 0:50, 1:10;

· linia 73 (Basen Górniczy – Zdunowo Szpital),

o odjazdy z Basenu Górniczego: 23:15, 23:45, 0:15, 0:45, 1:15,

o odjazdy z Jaśminowej ZUS do Zdunowa: 23:22, 23:52, 0:22, 0:52, 1:22;

· linia 79 (Rondo Ułanów Podolskich – Jezierzyce),

o odjazdy z Jaśminowej ZUS do Jezierzyc: 23:40, 0:10, 0:40, 1:10;

· linia 96 (Basen Górniczy – Osiedle Kasztanowe),

o odjazdy z Basenu Górniczego: 23:35, 0:05, 0:35, 1:05;

· linia 865 (Turkusowa – Osiedle Bukowe – Osiedle Nad Rudzianką – Turkusowa trasą: Walecznych – Mączna – Kolorowych Domów – Chłopska – Nad Rudzianką – Gwarna – Dąbska – Handlowa – Przelotowa – Turkusowa),

o odjazdy z Turkusowej przez Mączną (z przystanku linii 65): 23:30, 23:50, 0:10, 0:30, 0:50, 1:10;

o odjazdy z Turkusowej przez Przelotową (z przystanku linii 71): 23:20, 23:40, 0:00, 0:20, 0:40, 1:00, 1:20.

Komunikacja kolejowa REGIO 9 i 10 sierpnia

Zgodnie z porozumieniem zawartym z przewoźnikiem kolejowym Przewozy Regionalne Sp. z o.o, w pociągach REGIO kursujących do i ze Szczecina Głównego, w granicach administracyjnych miasta Szczecin, tj. między stacjami: Szczecin Główny, Szczecin Port Centralny, Szczecin Zdroje, Szczecin Dąbie, Szczecin Zdunowo, Szczecin Załom, Szczecin Podjuchy, honorowane będą wszystkie bilety okresowe ZDiTM.

Ponadto w dniach 09/10.08.2019 r. oraz 10/11.09.2019 r. zostaną wykonane dodatkowe kursy w relacjach:

· Szczecin Główny – Goleniów

· Szczecin Główny – Stargard

· Szczecin Główny – Gryfino

wg poniższych rozkładów jazdy:

KIERUNEK GRYFINO

Kursuje 09/10.08.2019

SZCZECIN GŁÓWNY
o 23:40

Szczecin Port Centralny
o 23:43

Szczecin Podjuchy
o 23:48

Daleszewo Gryfińskie
o 23:54

Czepino
o 23:57

GRYFINO
o 00:01

Kursuje 11.08.2019

SZCZECIN GŁÓWNY
o 00:15

Szczecin Port Centralny
o 00:18

Szczecin Podjuchy
o 00:23

Daleszewo Gryfińskie
o 00:29

Czepino
o 00:32

Gryfino
o 00:36

Kursuje 10.08.2019 oraz 11.08.2019

KIERUNEK GOLENIÓW

SZCZECIN GŁÓWNY
o 00:10

Szczecin Port Centralny
o 00:13

Szczecin Zdroje
o 00:20

Szczecin Dąbie
o 00:23

Szczecin Załom
o 00:29

Kliniska
o 00:33

Rurka
o 00:37

GOLENIÓW
o 00:43

Kursuje 10.08.2019 oraz 11.08.2019

KIERUNEK STARGARD

SZCZECIN GŁÓWNY
o 00:20

Szczecin Port Centralny
o 00:23

Szczecin Zdroje
o 00:30

Szczecin Dąbie
o 00:33

Szczecin Zdunowo
o 00:39

Reptowo
o 00:44

Miedwiecko
o 00:48

Grzędzice Stargardzkie
o 00:51

STARGARD
o 00:57


PUNKTY INFORMACYJNE ZDiTM

Podczas trwania wydarzenia uruchomionych zostanie 5 posterunków – punktów informacyjnych ZDiTM: Wyszyńskiego, Dworzec Morski, Plac Rodła, Energetyków i Turkusowa. Będą one działały 9 i 10 sierpnia od 19.00 do 1.00.

KASY BILETOWE:
Lokalizacja kasy

9.08.2019


10.08.2019

Wyszyńskiego


18.00 – 0.30


16.00 – 0.30

Dworzec Morski


18.00 – 0.30


16.00 – 0.30

Turkusowa


6.00 – 22.00


9.00 – 22.00

Plac Rodła


6.00 – 0.30


9.00 – 0.30

Krzekowo


6.00 – 1.00


9.00 – 1.00

Turzyn


10.00 – 20.00


10.00 – 20.00Szczegółowe rozkłady jazdy znajdziemy na stronie Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w zakładce PYROMAGIC 2019.
Relacja Marka Borowca
Szczecin

Region

"Tysiąc kilometrów od swojej ojczyzny, mają kawałeczek swojej Ukrainy""Tysiąc kilometrów od swojej ojczyzny, mają kawałeczek swojej Ukrainy"Ludowe stroje, tańce i śpiewy i kulinarne podróże na wschód. W Przećminie niedaleko Kołobrzegu trwa Festiwal Kultury Polsko-Ukraińskiej.» więcej Zderzenie auta z motocyklem w ZdrojachZderzenie auta z motocyklem w ZdrojachOkoło godziny 18 na ulicy Batalionów Chłopskich w Zdrojach samochód osobowy zderzył się z motocyklem, kierowca motocykla został odwieziony do szpitala, ale jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.» więcej Założyli "Serce Puszczy" i mają konkretny celZałożyli "Serce Puszczy" i mają konkretny celGrupa przyjaciół ze Szczecina założyła stowarzyszenie. Mają jeden główny cel: sprzątać lasy. W sobotę zorganizowali pierwszą akcję.» więcej Rowerem na desce po wodzie. Odważnych nie brakowało, udało się nielicznym [WIDEO, ZDJĘCIA]Rowerem na desce po wodzie. Odważnych nie brakowało, udało się nielicznym [WIDEO, ZDJĘCIA]Prawie 50 śmiałków próbowało w sobotę w Kołobrzegu przejechać rowerem 21-metrowy odcinek drogi. Udało się jednak nielicznym.» więcej Śmiertelny wypadek w powiecie drawskimŚmiertelny wypadek w powiecie drawskimW miejscowości Siemczyno pod Czaplinkiem po godzinie 13 osobówka zderzyła się z busem. Poszkodowanych jest pięć osób - jedna zginęła na miejscu. Krajowa 'dwudziestka' była zablokowana w obydwu kierunkach.» więcej Świnoujście ma własną grę planszową. "Tunel pod Świną" właśnie trafił do sprzedażyŚwinoujście ma własną grę planszową. "Tunel pod Świną" właśnie trafił do sprzedażyW rozgrywce uczestnicy poruszają się pionkiem po planszy i mogą m.in. kupować, brać udział w przetargach na budowę nowych atrakcji turystycznych czy blokować budowę tunelu innych graczy.» więcej Utrudnienia na zachodniopomorskich drogachUtrudnienia na zachodniopomorskich drogachW ponad 4-kilometrowym korku utknęli kierowcy jadący drogą krajową numer 6. Chodzi o dojazd od strony Karlina do miejscowości Płoty. Zator widoczny jest już w okolicach miejscowości Modlimowo.» więcej Ochotnicza Straż Pożarna potrzebuje wsparciaOchotnicza Straż Pożarna potrzebuje wsparciaJeszcze 2 tysiące złotych brakuje szczecińskiej Ochotniczej Straży Pożarnej, by wyremontować auto, którym jeździ na akcje.» więcej Jazda rowerem po desce na wodzie...Jazda rowerem po desce na wodzie...Jeśli wydaje się to karkołomne, ale chcielibyście zobaczyć śmiałków, którzy się tego podejmą - wybierzcie się do Kołobrzegu.» więcej Utrudnienia w drodze do NiemiecUtrudnienia w drodze do NiemiecSpore zmiany czekają od poniedziałku kierowców jadących w stronę przejścia granicznego w Dobieszczynie.» więcej
1234567

FOTOGALERIA

© Polskie Radio Szczecin SA. Wszystkie prawa zastrzeżone.Regulamin korzystania z portaluPolityka prywatnościBiuletyn Informacji Publicznej

Szanowny Użytkowniku.

Poniżej zebraliśmy informacje dotyczące zasad przetwarzania Twoich danych osobowych wynikających z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (zwanym dalej RODO). Prosimy o ich przeczytanie – nie powinno to zająć zbyt wiele czasu. Z niniejszego opracowania dowiesz się jakie obowiązki ma Administrator, jakie przysługują Ci prawa oraz w jaki sposób z tych praw korzystać. W razie jakichkolwiek wątpliwości skontaktuj się z nami.

Przechodząc do serwisu lub klikając w prawym górnym rogu tej informacji, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych oraz na wskazane poniżej działania.

Wykorzystujemy pliki cookies oraz inne technologie

W naszych serwisach wykorzystujemy pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) i inne pokrewne technologie, mające na celu:

Zakres wykorzystywania plików cookies możesz zdefiniować w ustawieniach wykorzystywanej przez Ciebie przeglądarki. Bez wprowadzenia zmian ustawień, informacje w plikach cookies mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Więcej szczegółów znajdziesz w Polityce prywatności .

Co to są dane osobowe?

Dane osobowe to informacje o zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osobie fizycznej. Mogą to być m.in. imię i nazwisko, adres e-mail czy numer telefonu. W zakresie korzystania z takich jak nasz serwisów internetowych wyróżnia się również dane osobowe takie jak jak adres IP użytkownika, informacja o dotychczasowej aktywności użytkownika, informacja zbierana za pośrednictwem tzw. plików cookies, a także podobnych technologii. Jeśli dany plik cookie nie zawiera danych osobowych, ale możliwe jest zestawienie informacji z tego pliku z inną informacją pozyskaną od Ciebie, tzn. jeśli jest możliwość zidentyfikowania Twojej osoby – takie pliki cookies są również objęte ochroną wynikającą z przepisów dotyczących bezpieczeństwa danych osobowych.

Pliki cookies, potocznie zwane "ciasteczkami” są plikami, w których podczas przeglądania strony internetowej, zapisują się pewne informacje trafiające ostatecznie do urządzenia końcowego (np. komputera lub smartfona). Pliki cookies mają wiele funkcji – od umożliwiających prawidłowe funkcjonowanie naszego serwisu internetowego, po pozwalające na zachowywanie preferencji użytkownika, jak również personalizowanie stron internetowych w zakresie wyświetlanych treści oraz dostarczanych reklam.

Co powinieneś wiedzieć w zakresie bezpieczeństwa Twoich danych osobowych w związku z RODO

 1. Administratorem Twoich danych osobowych jest Polskie Radio Szczecin S.A. z siedzibą przy al. Wojska Polskiego 73, 70-481 Szczecin (zwane dalej „Rozgłośnią”).
 2. Na mocy art. 37 ust. 1 lit. a) RODO został powołany Inspektor Ochrony Danych (IOD), który nadzoruje sferę przetwarzania danych osobowych w Rozgłośni. Z IOD możesz skontaktować się pisząc na adres podany powyżej lub na adres mail iod@radioszczecin.pl . Inspektor chętnie pomoże we wszystkich kwestiach związanych z ochroną danych osobowych, w szczególności udzieli odpowiedzi na pytania dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych.
 3. Twoje dane osobowe przetwarzane będą w celu :
 4. Rozgłośnia przetwarza Twoje dane osobowe w ściśle określonym, minimalnym zakresie niezbędnym do osiągnięcia celach, o których mowa powyżej.
 5. Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione innym podmiotom. Podstawą ww. działania mogą być przepisy prawa (np. ZUS, administracja skarbowa, wymiar sprawiedliwości) lub właściwie skonstruowane, zapewniające bezpieczeństwo danym osobowym, umowy powierzenia danych do przetwarzania podmiotom trzecim, z którymi współpracuje Rozgłośnia (np. z podmioty sektora teleinformatycznego i telekomunikacyjnego, usług analitycznych i marketingowych).
 6. Twoje dane osobowe mogą być przekazywane do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej wyłącznie za Twoją jednoznaczną zgodą uzyskaną po uprzednim przestawieniu zasad i potencjalnych skutków takiego przekazania oraz spełnieniu szeregu wymogów określonych zapisami RODO.
 7. W przypadku wskazanym w pkt 5 i 6 Twoje dane będą zabezpieczone w sposób zapewniający im poufność z wykorzystaniem właściwych rozwiązań technicznych i technologicznych zgodnych z dobrymi praktykami stosowanymi w procesie bezpiecznego przetwarzania danych osobowych.
 8. Twoje dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do realizacji celu dla jakiego zostały zebrane, zgodnie z terminami archiwizacji określonymi przez ustawy szczególne oraz ustawę z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach (Dz.U. z 2018 r., poz. 217), a w przypadku gdy były przetwarzane na podstawie wyrażonej przez Ciebie zgody – do momentu jej wycofania.
 9. W związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych przysługuje Ci prawo do:
 10. Z powyższych uprawnień można skorzystać bezpośrednio w siedzibie Polskiego Radia Szczecin S.A., kierując korespondencję na adres siedziby Administratora lub na adres poczty elektronicznej Inspektora Ochrony Danych.
 11. Jeżeli uznasz, iż przetwarzanie dotyczących Twoich danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego na adres: Urząd Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa
 12. Podanie danych osobowych jest dobrowolne ale w zależności od sytuacji może być wymogiem ustawowym lub umownym. W szczególnych przypadkach niepodanie danych może warunkować realizację działań których jesteś Podmiotem (w tym zawarcie umowy).
 13. Twoje dane będą mogą podlegać zautomatyzowanemu przetwarzaniu polegającemu na profilowaniu. Personalizujemy treści i reklamy a także poddajemy analizie aktywność na stronie i w Internecie. Jednym ze sposobów przetwarzania przez nas danych osobowych jest tzw. profilowanie, które polega na tym, że możemy w oparciu o Twoje dane tworzyć dla Ciebie profile preferencji i następnie dostosowywać treści wyświetlanych reklam tak, aby odpowiadały Twoim potrzebom i zainteresowaniom. Jednocześnie informujemy, że nie dokonujemy zautomatyzowanego podejmowania decyzji, w tym w oparciu o profilowanie.