Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Michał Jach. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Michał Jach. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Jeżeli są wątpliwości, to polityk musi się wycofać - mówił w "Popołudniowej Przeplatance" Radia Szczecin poseł Prawa i Sprawiedliwości Michał Jach.
W ten sposób komentował dymisję wiceministra sprawiedliwości Łukasza Piebiaka. Łukasz Piebiak zrezygnował po doniesieniach Onetu. Według portalu, angażował się on w dyskredytowanie w sieci sędziów krytykujących reformy PiS.

Zdaniem posła Jacha sprawa ministra Piebiaka jest politycznie zakończona.

- Polityka to jest służba. Jeżeli są jakiekolwiek wątpliwości uzasadnione czy nie, to polityk się musi wycofać. Nie może być tak, jak kiedyś było, pamiętamy, jak prasa ogłosiła za rządów Platformy Obywatelskiej, że minister Nowak ma zegarki jakieś za wielkie kwoty, to premier Donald Tusk powiedział: poczekamy, co prokuratura powie, czekali półtora roku czy dwa lata, aż w końcu kadencja minęła - opowiadał Jach.

Sędziowie ze stowarzyszenia lustitia chcą powołania komisji śledczej w sprawie ujawnionych informacji. Zapowiedzieli również, że złożą zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez pracowników ministerstwa sprawiedliwości.
- Polityka to jest służba. Jeżeli są jakiekolwiek wątpliwości uzasadnione czy nie, to polityk się musi wycofać - opowiadał Jach.

Dodaj komentarz 7 komentarzy

Jeżeli są wątpliwości to polityk powinien się wycofać. Właśnie dlatego minister Ziobro powinien podać się do dymisji, ale nie oczekuje honoru po obozie władzy dlatego wiem że nic takiego nie nastąpi.
Jeszcze jedno- minister Nowak miał nie wpisane zegarki na kwotę 20tys zł. Ile kosztowała szopa Pana Szyszki który zapomniał ją wpisać do oświadczenia? Jakie były tego konsekwencje? Ile kosztowały loty Pana Kuchcińskiego po koszulę do Rzeszowa? Samą, byłbym zapomniał- premie już oddane?
Dla kogo zakończona? Oczywiście,że chcieliby to wyciszyć ale sprawa osiągnęła taki wymiar,że pod dywan tego się nie zamiecie, mam nadzieję.
Oby przy wyborach wyborcy o tym wszystkim pamiętali.
Jachu, Piebiak to nie był polityk - to był URZĘDNIK ZIOBRY.
Do tego sędzia.
Odpowiedzialność polityczną za niego, za jego czyny ponosi Ziobro.
On go wybrał i on nim kierował
no OK. ale bieda polityczna PO i POKEmones
TUSK I SCHETYNA powinien PODAĆ SIĘ DYMISJI BO NIE MAJĄ HONORU SZUKAĆ MIEJSCA za swoje uczynki W POLSCE !!!!!!!
Żart Jacha. W demokratycznym państwie Piesiak i jego szef Ziobro zostaliby z hukiem wywaleni z jakichkolwiek funkcji państwowych. Tym bardziej, że widać, że była to zorganizowana grupa. Prokuratura Ziobry już w marcu zabezpieczyła nośniki elektroniczne Emilii, więc Ziobro ma na ten temat wiedzę od kilku miesięcy. To go pogrąża. Reżim pisowski wyraźnie wzoruje się na komunistycznych poprzednikach, a zorganizowanej akcji oczerniania niewygodnych sędziów widać wzorce PRL-owskiej bezpieki. Szkoda, że część społeczeństwa dała omamić się pieniędzmi i lekceważy niszczenie demokracji. To się źle skończy, bo pieniądze niedługo się skończą. Niestety pisowski reżim wykończy przy okazji naszą gospodarkę i będziemy mieli powtórkę z Gierka i jego krachu. Z tym, że Gierek przynajmniej pożyczone pieniądze inwestował w rozwój, a pisowskie gamonie je rozdają. Wystarczy spojrzeć ile w całej Polsce wstrzymano budów dróg. Polska po rządach pisu niestety będzie w ruinie.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota31niedziela01poniedziałek02wtorek03środa04czwartek05piątek06sobota07niedziela08poniedziałek09wtorek10środa11czwartek12piątek13sobota14niedziela15poniedziałek16wtorek17środa18czwartek19piątek20sobota21niedziela22poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela29poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty