Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Łukasz Piebiak. źródło: gov.pl/web/sprawiedliwosc/lukasz-piebiak.
Łukasz Piebiak. źródło: gov.pl/web/sprawiedliwosc/lukasz-piebiak.
Rzeczniczka PiS Anita Czerwińska powiedziała, że Łukasz Piebiak zachował się w sposób odpowiedzialny. Wiceminister sprawiedliwości podał się do dymisji po doniesieniach portalu Onet.
W poniedziałek portal opublikował domniemaną korespondencję Łukasza Piebiaka w sprawie dyskredytowania sędziów przeciwnych zmianom w wymiarze sprawiedliwości wprowadzanym przez Zjednoczoną Prawicę.

Łukasz Piebiak - w oświadczeniu przesłanym PAP - napisał, że wnosi do sądu pozew przeciwko redakcji Onet, która "rozpowszechnia pomówienia na mój temat oparte na relacjach niewiarygodnej osoby".

Anita Czerwińska podkreśliła, że sprawa jest nowa i wymaga dogłębnego wyjaśnienia.

- Pan minister Piebiak złożył rezygnację, zachował się w sposób odpowiedzialny, jak napisał w swoim oświadczeniu: tak należało się zachować. Teraz zobaczymy co będzie działo się dalej w tej sprawie. Mam nadzieję, że sprawa zostanie wyjaśniona, także jak najbardziej popieramy tę decyzję pana ministra - mówiła Czerwińska.

Pytanie o ewentualną dymisję Zbigniewa Ziobry rzeczniczka PiS uznała za zbyt daleko idące. - Ja nie będę na to pytanie w tej chwili odpowiadać, sprawa wymaga wyjaśnienia - mówiła Czerwińska.

Wyjaśnień od ministra Zbigniewa Ziobry zażądał premier Mateusz Morawiecki.

Onet napisał, że Łukasz Piebiak kontaktował się w sieci z kobietą o imieniu Emilia, a która miała prowadzić akcje dyskredytujące niektórych sędziów, między innymi, szefa "Iustitii" Krystiana Markiewicza. Kobieta miała wysyłać do mediów i sędziów anonimowe materiały.

Onet twierdzi ponadto, że materiały, które dyskredytowały szefa "Iustitii" były wysyłane do wszystkich oddziałów stowarzyszenia oraz listownie do domu Krystiana Markiewicza. Według portalu kobieta otrzymała adresy od wiceministra Piebiaka.
Anita Czerwińska podkreśliła, że sprawa jest nowa i wymaga dogłębnego wyjaśnienia.
Pytanie o ewentualną dymisję Zbigniewa Ziobry rzeczniczka PiS uznała za zbyt daleko idące.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota31niedziela01poniedziałek02wtorek03środa04czwartek05piątek06sobota07niedziela08poniedziałek09wtorek10środa11czwartek12piątek13sobota14niedziela15poniedziałek16wtorek17środa18czwartek19piątek20sobota21niedziela22poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela29poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty