Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Łukasz Piebiak, składając rezygnację, oświadczył, że wysuwane wobec niego zarzuty są oszczerstwem i w związku z tym wniesie pozew wobec redakcji portalu. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Łukasz Piebiak, składając rezygnację, oświadczył, że wysuwane wobec niego zarzuty są oszczerstwem i w związku z tym wniesie pozew wobec redakcji portalu. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Podanie się wiceministra sprawiedliwości do dymisji było właściwą decyzją - ocenia wicepremier Jarosław Gowin. We wtorek rezygnację Łukasza Piebiaka przyjął premier.
Sprawa ma związek z doniesieniami Onetu, dotyczącymi akcji dyskredytującej sędziów,
którą miał nadzorować wiceminister.

- Pan sędzia Piebiak podał się do dymisji i od strony politycznej to zamyka sprawę. Jak sądzę, będzie ona badana przez prokuraturę, być może przez Rzecznika Dyscyplinarnego. Czytałem, że także Krajowa Rada Sądownictwa przygląda się tej sprawie. Zobaczymy czy pan sędzia oczyści swoje dobre imię, czy przeciwnie zarzuty się potwierdzą - mówił Gowin.

W poniedziałek portal Onet.pl opublikował korespondencję, którą miał prowadzić Łukasz Piebiak z kobietą o imieniu Emilia w sprawie dyskredytowania sędziów krytykujących zmiany w wymiarze sprawiedliwości, między innymi szefa "Iustitii" Krystiana Markiewicza.

Łukasz Piebiak, składając rezygnację, oświadczył, że wysuwane wobec niego zarzuty są oszczerstwem i w związku z tym wniesie pozew wobec redakcji portalu.
Podanie się wiceministra sprawiedliwości do dymisji było właściwą decyzją - ocenia wicepremier Jarosław Gowin.

Dodaj komentarz 6 komentarzy

Mam nadzieję, że Urząd Skarbowy zajmie się tymi płatnościami pod stołem dla Pani Emilii, gdyby się wydało że jakiś prywatny przedsiębiorca tak przekazywał pieniądze już dziś miałby kontrolę. Czy takiej samej kontroli możemy się spodziewać w Ministerstwie Sprawiedliwości? A politycznie tą sprawę zamkniemy 13. października, wtedy naród zadecyduje.
Jeszcze jedno- do dymisji powinien się podać Pan Ziobro, chyba że nie ma pojęcia co robią jego bezpośredni podwładni w pracy...
To jest kpina w żywe oczy i robienie z ludzi idiotów. Sprawę będzie kontrolowała prokuratura, której zwierzchnikiem jest min. Ziobro.
jego szef, ten któremu raportował, czyli Ziobro, pozwolił mu złożyć rezygnację zamiast go natychmiast zdymisjonować. To zasadnicza różnica!
Ziobro powołał na to stanowisko jego i tego drugiego i to Ziobro ponosi odpowiedzialność polityczną za obu!
W normalnym kraju, gdzie respektuje się jakiekolwiek normy prawne i zasady elementarnej przyzwoitości DYMISJA byłaby natychmiastowa.
No, ale to Polska. Polska PiS-u.
Tutaj premierem jest kłamca, a ministrami skazańcy.
YES YES YES. ZIOBRO ZIOBRO ZIOBRO robi za wszysTkich oszołomów ministrów od 90lat !!!!! oby tak dalej !
ale BIEDA. każdy z was mógłby dostać taki list od kobiety o imieniu Emilia. HAHA

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota31niedziela01poniedziałek02wtorek03środa04czwartek05piątek06sobota07niedziela08poniedziałek09wtorek10środa11czwartek12piątek13sobota14niedziela15poniedziałek16wtorek17środa18czwartek19piątek20sobota21niedziela22poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela29poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty