Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Tatry. Fot. Piotr Tolko [Radio Szczecin]
Tatry. Fot. Piotr Tolko [Radio Szczecin]
Cztery osoby zginęły, a ponad 30 zostało rannych w wyniku burzy, która przeszła nad Tatrami - poinformowała Kinga Czerwińska, rzeczniczka Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Premier Mateusz Morawiecki wziął udział w posiedzeniu sztabu kryzysowego w Zakopanem.
Wojewoda małopolski Piotr Ćwik poinformował, że akcja ratunkowa w Tatrach będzie prowadzona do momentu, kiedy będzie pewność, iż wszystkim potrzebującym udzielono pomocy. Na konferencji prasowej po posiedzeniu sztabu kryzysowego Piotr Ćwik powiedział, że wszystkie służby pracują, by jak najsprawniej nieść pomoc poszkodowanym.

W akcji w okolicach Giewontu działania TOPR wspierają trzy zastępy strażaków - powiedział kapitan Bogusław Szydło z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie. To jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z powiatu tatrzańskiego. Pomagają w transporcie i udzielaniu kwalifikowanej pierwszej pomocy.

W akcji biorą udział także cztery śmigłowce ratunkowe - jeden TOPR-u oraz trzy maszyny Lotniczego Pogotowia Ratunkowego: z Krakowa, Kielc i Sanoka.

Na polecenie premiera Mateusza Morawieckiego do Zakopanego udał się wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

Według relacji świadków gwałtowna burza rozpoczęła się o 13:30. Trwała około godziny.

Według prognoz nad Tatry zbliża się kolejny front burzowy od strony Słowacji.

Została uruchomiona infolinia dla rodzin osób poszkodowanych w Tatrach. Numer, pod który można dzwonić to - 18 201 71 00.
- Na miejsce wysłane zostały dwa śmigłowce. Są to "Ratownik Szósty" z Krakowa i "Ratownik Piąty" z Kielc - mówi Czerwińska.
Relacja Agnieszki Jasik (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty