Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Najwięcej osób zostało poszkodowanych po rażeniu piorunem w rejonie Giewontu. Szlak turystyczny na ten szczyt jest zamknięty do odwołania. źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Giewont
Najwięcej osób zostało poszkodowanych po rażeniu piorunem w rejonie Giewontu. Szlak turystyczny na ten szczyt jest zamknięty do odwołania. źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Giewont
Szpitale pomogły 157 osobom, które zostały poszkodowane podczas czwartkowej burzy nad Tatrami. Takie informacje przekazał naczelnik TOPR podsumowując czwartkową akcję ratowniczą, w której wzięli udział nie tylko ratownicy górscy, ale również strażacy, policja i straż Tatrzańskiego Parku Narodowego. Potwierdził również śmierć czterech osób, w tym dwojga dzieci.
W szpitalach wciąż przebywa ponad 30 osób rannych w czasie burzy. W Zakopanem powołano sztab kryzysowy, wciąż trwa tam akcja ratunkowa.

Od rana służby sprawdzają, czy w górach nie ma turystów, którzy mogą potrzebować pomocy. Mówił o tym w czwartek premier Mateusz Morawiecki, który wziął udział w posiedzeniu sztabu kryzysowego w Zakopanem.

- Wciąż poszukiwane są trzy osoby - poinformowała rzeczniczka prasowa wojewody małopolskiego Joanna Paździo. Zaginionych szukają policjanci i strażacy, którzy korzystają z pomocy śmigłowca TOPR.

Podczas burzy piorun uderzył m.in. w Halę Kondratową, a na Giewoncie w łańcuch, którego trzymało się około 20 osób. Po słowackiej stronie zginął czeski turysta, a dwie osoby zostały ranne.

Ranni przebywają w kilku szpitalach, m.in. w Zakopanem, Myślenicach, Nowym Targu i Krakowie. Najwięcej osób zostało poszkodowanych po rażeniu piorunem w rejonie Giewontu. Szlak turystyczny na ten szczyt jest zamknięty do odwołania. Do niedzieli w Zakopanem obowiązuje żałoba narodowa.


Relacja Agnieszki Jasik (IAR).
Relacja Agnieszki Jasik (IAR).
- Wciąż poszukiwane są trzy osoby - poinformowała rzeczniczka prasowa wojewody małopolskiego Joanna Paździo.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02poniedziałek03wtorek04środa05czwartek06piątek07sobota08niedziela09poniedziałek10wtorek11środa12czwartek13piątek14sobota15niedziela16poniedziałek17wtorek18środa19czwartek20piątek21sobota22niedziela23poniedziałek24wtorek25środa26czwartek27piątek28sobota29niedziela30poniedziałek31wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty