Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Piotr Galus Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Piotr Galus Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Deszczowy początek tenisowego turnieju Pekao Szczecin Open. Z powodu padającego deszczu nie odbyły się wszystkie zaplanowane na poniedziałek pojedynki pierwszej rundy.
Organizatorzy odwołali między innymi wieczorny mecz dnia, w którym Karol Drzewiecki miał zmierzyć się z Rosjaninem Ivanem Gakhowem.

Najwięcej powodów do zadowolenia z sześciu polskich tenisistów, występujących w szczecińskim challengerze, miał Paweł Ciaś. Aktualny mistrz kraju, w pierwszej rundzie, pokonał Niemca Petera Torebko 7:5, 3:6, 6:4. Jak mówi Paweł Ciaś, o jego zwycięstwie zadecydowała odważna i ryzykowna gra na korcie.

- Wydaje mi się, że byłem bardziej cierpliwy, troszeczkę bardziej ryzykowałem. Stwierdziłem, że nie mam nic do stracenia, więc mogę śmiało popróbować. Wejdzie to super, nie wejdzie to nic się nie dzieje. Graliśmy bardzo równo, ale jednak na moją stronę. Cieszę się, że mi się udało - opowiada Ciaś.

Swoje eliminacyjne pojedynki wygrali w poniedziałek szczecinianin Piotr Galus i Kacper Żuk, dzięki temu wystąpią w pierwszej rundzie Pekao Szczecin Open. Zawodnik SKT Szczecin wygrał z Maciejem Smołą, natomiast Kacper Żuk pokonał swojego deblowego partnera Jana Zielińskiego.

Na wtorek zaplanowano 19 spotkań szczecińskiego challengera. Wtorkowe mecze rozpoczną się o godzinie 10:00 na kortach przy alei Wojska Polskiego.
- Graliśmy bardzo równo, ale jednak na moją stronę. Cieszę się, że mi się udało - opowiada Ciaś.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty