Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Leszek Dobrzyński, poseł Prawa i Sprawiedliwości. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Leszek Dobrzyński, poseł Prawa i Sprawiedliwości. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Poseł komentuje zniszczone i wymalowane w swastyki plakaty wyborcze polityków PiS: - Podłe próby przypisywania Prawu i Sprawiedliwości sympatii do zbrodniczych ideologii - mówił Leszek Dobrzyński w "Rozmowie pod krawatem".
Dobrzyński podkreślał, że pochodzi z wołyńskiej rodziny doświadczonej okrucieństwem okupacji, a w latach 80-tych działał w opozycji antykomunistycznej. Sprawa niszczenia plakatów kandydatów PiS nie przeszła niezauważona.

- Ludzie o tym piszą na Facebooku czy Twitterze. Jedni mówią: lekceważcie to, drudzy: nie mają żadnych argumentów, to sięgają po te najcięższe, ale i zarazem najgłupsze. Natomiast jesteśmy w Polsce. Przecież nie pierwszy raz dosięga Prawo i Sprawiedliwość oskarżenie o jakieś budowanie nazizmu, faszyzmu, jakieś związki, sympatie, dyktatorsko-reżimowe itd. To jest po prostu podłe - mówi Dobrzyński.

Polityk PiS zwracał uwagę, że zdewastowano ich materiały wyborcze w podobny sposób w całym mieście, więc nie jest to przypadkowy wandalizm a celowe działanie tej samej osoby bądź osób. Sprawę zgłoszono na policję.
Sprawa niszczenia plakatów kandydatów PiS nie przeszła niezauważona.

8 komentarzy

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia !
W sumie to jest nawet zabawne, że partia która aż emanuje patriotyzmem i na każdym kroku podkreśla krzywdy wyrządzone Polsce przez Niemców (chociażby temat reparacji i przywracanie pamięci ofiar), jest przez kogoś nazywana w taki sposób.
Chyba, że ktoś przepisywał treść z kartki i nie wiedział, co pisze.
Mnie to bardziej wygląda na zwykły przypadkowy wandalizm ze strony patologicznej młodzieży, którą sami tak wychowali dając im programy z plusem. Więc nie jestem zdziwiony, że takich zachowań będzie więcej, jak się uczy młodych, że im się da, ale niczego się nie wymaga w tym zachowania choćby minimum kultury to tak się to kończy.
Ty Broli zmień sobie w nicku B na T i idź do kasy, za takie antywPiSy chyba nieźle płacą.
"Kto sieje wiatr, ten zbiera burze"... Warto pamiętać kogo się promuje, kogo się wspiera, z kim się rozmawia, z jakimi poglądami. A nie ucięcie łba tej hydrze zawczasu, źle się skończy - jak w Niemczech w latach 30-tych...
Nic nie bierze się z próżni. Ten sam poseł z pogardą odnosił się do osób nieheteronormatywnych, nazywając ich cyt. "przestępcami" (twitter ok. 25 lipca).
Jeżeli stwierdzanie faktu jest podłe, to widocznie takie są fakty. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że kiedyś oskarżenia zakończą się wyrokami.
PiS patriotami. Haha, dobre sobie. Temat reparacji jest tylko w mediach, PiS miał już dwa lata temu przedłożyć projekt reparacji i Parlamencie Europejskim i cisza. Na temat reapracji wypowiadają się jedynie w swoich, narodowych, mediach żeby przypadkiem niewygodnego pytania nie dostać. Do tego mają na koncie rozkład polskiej armii, wszystkie zakupy są anulowane, nowych albo nie ma, albo za dużo więcej kasy- vide przykład zamówienia na śmigłowce i lekkie czołgi. PS- naziści też nazywali siebie patriotami a byli jedynie szowinistycznymi ksenofobami. Znalazł bym partię w Polsce która jest bardzo podobna w zachowaniu.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty