Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Dwaj reprezentanci Polski - Paweł Ciaś i Daniel Michalski - awansowali dziś do trzeciej rundy tenisowego turnieju Pekao Szczecin Open, który w tym roku wchodzi w skład prestiżowego cyklu LOTOS PZT Polish Tour.
Aktualny mistrz Polski Paweł Ciaś w drugiej rundzie wygrał z triumfatorem szczecińskiego challengera sprzed trzech lat, Włochem Alessandro Giannessim 6:2,6:0. Ciaś przyznał, że to jego najcenniejsze zwycięstwo w dotychczasowej karierze.

- Zdecydowanie najcenniejsze, ponieważ może i nie miałem za dużo możliwości występów w challengerach. Ale też gdzieś tam ta jedna runda się pojawiła, tutaj już dwie. Dwa mecze z naprawdę dobrymi zawodnikami - mówi Ciaś.

W walce o ćwierćfinał singla Paweł Ciaś zmierzy się w czwartek ze Słowakiem Jozefem Kovalikiem.

Daniel Michalski po niemal trzygodzinnym spotkaniu pokonał wyżej notowanego Argentyńczyka Facundo Bagnisa 5:7,6:4,7:6. Jak mówi, o jego końcowym sukcesie w tym wyrównanym pojedynku zadecydowała ofensywna gra na korcie.

- Wiedziałem, że grając biernie niewiele będę mógł zdziałać, jedynie chodzić po piłki i podawać przeciwnikowi. Tylko agresywną grą mogłem to wygrać, zwłaszcza w ważnych momentach. Bardzo fajny mecz. Cieszę się, że wygrałem mimo, że pierwszy set nie należał do takich, jakie bym sobie wyobrażał. W drugim szybko objąłem przewagę, w trzecim też. Wstrzymałem tego breaka aż do 5:4, ale muszą być emocje, więc dałem żeby było 6:6. W końcu w trzecim 7:6, więc tak naprawdę ciężko o dłuższy i bardziej wyrównany mecz - mówi Michalski.

W trzeciej rundzie rywalem Daniela Michalskiego będzie w czwartek ubiegłoroczny zwycięzca Pekao Szczecin Open Argentyńczyk Guido Andreozzi, natomiast Paweł Ciaś zmierzy się ze Słowakiem Jozefem Kovalikiem.

W drugiej rundzie z turniejem pożegnali się natomiast Kacper Żuk i Filip Kolasiński, którzy przegrali swoje dzisiejsze mecze singla mężczyzn.
Paweł Ciaś przyznał, że to jego najcenniejsze zwycięstwo w dotychczasowej karierze.
Jak mówi Daniel Michalski, o jego końcowym sukcesie w tym wyrównanym pojedynku zadecydowała ofensywna gra na korcie.
Paweł Cias Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Paweł Cias Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty