Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Mat. UM Szczecin
Mat. UM Szczecin
Rondo przy Głębokim. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Rondo przy Głębokim. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie ogłosiła przetarg na budowę Węzła Głębokie.
To pierwsza z dużych inwestycji komunikacyjnych, za realizację której odpowiadać będzie powołana do tego celu spółka. W ramach inwestycji wykonana zostanie pętla tramwajowo-autobusowa z peronami, miejscami postojowymi kiss&ride i stanowiskami do postoju taksówek.

Powstanie tam również parking rowerowy ze stanowiskiem wypożyczalni roweru miejskiego. Nowe wiaty przystankowe oraz elementy małej architektury. Pętla posiadać będzie budynek socjalny z poczekalnią dla pasażerów. Węzeł zostanie wyposażony w System Informacji Pasażerskiej oraz system zasilania telefonów komórkowych - ładowany poprzez panele słoneczne. Co równie ważne, w ramach przebudowy skrzyżowania Alei Wojska Polskiego z Zegadłowicza, Kupczyka i Miodową powstanie czterowlotowe rondo turbinowe. Inwestycja obejmie również budowę parkingu z zachowaniem walorów parkingu leśnego i okolicznego drzewostanu.

Zainteresowane firmy mają czas na składanie ofert do 21 października. Wykonawca na budowę będzie miał 24 miesiące od dnia podpisania umowy.
Relacja Marka Borowca.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty