Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Tomasz Duklanowski [Radio Szczecin]
Fot. Tomasz Duklanowski [Radio Szczecin]
Ponad 11 milionów złotych z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych zostanie przekazanych na remonty dróg w powiatach myśliborskim i pyrzyckim.
We wtorek zostały podpisane umowy w tej sprawie. Jest to realizacja obietnic wyborczych z wyborów samorządowych - mówił poseł Krzysztof Zaremba z Prawa i Sprawiedliwości.

- Czyli walka z wykluczeniem, w tym przypadku komunikacyjnym. Te drogi często są w fatalnym stanie. Wiele z nich nie istnieje jako drogi, są tylko jakimś odcinkiem na mapie. To plus odbudowa połączeń autobusowych, daje ludziom żyjącym w małych ośrodkach poczucie, że państwo się o nich troszczy - mówił Zaremba.

Samorządy województwa zachodniopomorskiego łącznie otrzymają 238 mln zł rządowego wsparcia na 138 inwestycji drogowych.

- Zachodniopomorskie powiaty i gminy będą jednymi z większych beneficjentów tego programu. To są obietnice między wyborcze, bo to jest ta "Piątka Kaczyńskiego", która została ogłoszona jeszcze w ubiegłym roku, którą teraz realizujemy - mówił Zaremba.

W ramach podpisanych umów, w powiatach pyrzyckim i myśliborskim zostanie przebudowanych lub wyremontowanych 10 dróg. Rządowe dofinansowanie dla powiatów sięga od 50 do 80 procent inwestycji.
Jest to realizacja obietnic wyborczych z wyborów samorządowych - mówił poseł Krzysztof Zaremba z Prawa i Sprawiedliwości.
Samorządy województwa zachodniopomorskiego łącznie otrzymają 238 mln zł rządowego wsparcia na 138 inwestycji drogowych.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty