Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Postępowanie przeciwko Władimirowi I. prowadzi Prokuratura Rejonowa w Stargardzie. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Postępowanie przeciwko Władimirowi I. prowadzi Prokuratura Rejonowa w Stargardzie. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Władimir I. założyciel i dyrygent Orkiestry Camerata Stargard, były nauczyciel w szkołach muzycznych i skrzypek Filharmonii Szczecińskiej został aresztowany. Prokuratura zarzuca mu gwałty na małoletnich.
Władimir I. przez wiele lat był cenioną osobą w zachodniopomorskim środowisku muzyków. Zasiadał m.in. w jury międzywojewódzkiego konkursu skrzypcowego, był konsultantem Centrum Edukacji Artystycznej podległego pod Ministerstwo Kultury. Pracował w klasie skrzypiec w szkołach muzycznych w Szczecinie i Stargardzie. Jak ustaliło Radio Szczecin to właśnie tam wyszukiwał swoje ofiary - młode dziewczynki.

Postępowanie przeciwko Władimirowi I. prowadzi Prokuratura Rejonowa w Stargardzie. Chodzi o przestępstwa przeciwko wolności seksualnej. Władimir I. został już aresztowany przez sąd na wniosek śledczych, jak informuje Joanna Biranowska-Sochalska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Mężczyzna usłyszał zarzut z art 197. kodeksu karnego. Czytamy w nim: "Kto przemocą, groźbą bezprawną lub podstępem doprowadza inną osobę do obcowania płciowego, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12".

Ponadto Władimirowi I. przedstawiono zarzut z art 197. kodeksu karnego; par. 1 i 2: "Kto, przez nadużycie stosunku zależności lub wykorzystanie krytycznego położenia, doprowadza inną osobę do obcowania płciowego lub do poddania się innej czynności seksualnej albo do wykonania takiej czynności, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Jeżeli czyn określony w § 1 został popełniony na szkodę małoletniego, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5".

Ze względu na dobro pokrzywdzonych prokuratura nie udziela szczegółowych informacji na temat śledztwa.
Relacja Tomasza Duklanowskiego [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty