Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Blokada drogi zaplanowana jest na czwartek 19 grudnia w godzinach 15-16. Fot. Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin/Archiwum]
Blokada drogi zaplanowana jest na czwartek 19 grudnia w godzinach 15-16. Fot. Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin/Archiwum]
Będzie kolejna blokada drogi wojewódzkiej nr 115 w podszczecińskim Pilchowie. To efekt fiaska rozmów Rady Rodziców miejscowej Szkoły Podstawowej z władzami gminy Police. Decyzja o proteście zapadła w piątek.
Od kilku lat Rada Rodziców i mieszkańcy domagają się utworzenia w Pilchowie ośmioklasowej Szkoły Podstawowej. Obecna placówka jest tylko filialna i jedynie sześcioklasowa.

Blokada drogi zaplanowana jest na czwartek 19 grudnia w godzinach 15-16.

- Nasze protesty, prośby i starania spełzły na niczym. Czujemy się oszukani, gmina nami manipulowała, przeciągała wszystko w czasie i nas oszukała. Jesteśmy tak rozgoryczeni, że dziwię się, że już dzisiaj nie ma ludzi na ulicy - mówi jedna z inicjatorek protestu Maria Aramowicz.

Zdaniem władz Polic, w budżecie gminy nie ma obecnie środków finansowych na stworzenie w Pilchowie ośmioklasowej i w pełni samodzielnej Szkoły Podstawowej.
- Nasze protesty, prośby i starania spełzły na niczym. Czujemy się oszukani, gmina nami manipulowała, przeciągała wszystko w czasie i nas oszukała. Jesteśmy tak rozgoryczeni, że dziwię się, że już dzisiaj nie ma ludzi na ulicy - mówiła.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty