Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Nawet 500 tysięcy złotych grzywny grozi redaktorowi naczelnemu "Gazety Gryfińskiej" za reklamowanie wódki w gazecie. Śledztwo w tej sprawie zostało wszczęte w styczniu tego roku, po złożeniu doniesienia przez jednego z mieszkańców.
Jak informuje Ewa Obarek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Szczecinie, doszło do złamania ustawy o wychowaniu w trzeźwości.

- Postępowanie w tej sprawie jest w toku. Do chwili obecnej w toku postępowania, jeden mężczyzna usłyszał zarzut wprowadzenia reklamy alkoholu w lokalnej gazecie wbrew przepisom ustawy - mówi Obarek.

Reklama i promocja wódki w Polsce jest zakazana - wyjaśnia Katarzyna Łukowska, dyrektor Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

- Przesłane do PARPA zdjęcia prezentujące artykuł z "Gryfińskiej", w którym autorzy tekstu pt. "Mamy swoją wódkę" prezentują fotografię i opis wódki, rozpowszechniają jej znak towarowy w celu jej spopularyzowania. Z pewnością bowiem tego rodzaju artykuł nie ma tylko uświadomić czytelników o istnieniu takiej wódki - wyjaśnia w emailu Łukowska.

Redaktor naczelny "Gazety Gryfińskiej" w oświadczeniu opublikowanym w gazecie poinformował, że jego zdaniem do złamania prawa nie doszło. Jak twierdzi, był to artykuł o nowym lokalnym produkcie.
Jak informuje Ewa Obarek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Szczecinie, doszło do złamania ustawy o wychowaniu w trzeźwości.
Reklama i promocja wódki w Polsce jest zakazana - mówi Katarzyna Łukowska, dyrektor Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty