Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Policja szuka sprawców kradzieży pieniędzy ze zbiórki na rehabilitację niepełnosprawnych dzieci. Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu. Pojemnik stał w jednym ze sklepów na szczecińskiej Wyspie Puckiej.
Z nagrań monitoringu wynika, że puszkę należącą do Fundacji Promocji Zdrowia ukradła rodzina z dwójką dzieci. Kobieta odwróciła uwagę sprzedawczyni, a mężczyzna w tym czasie zabrał pieniądze.

Joanna Doberstein z fundacji apeluje o zwrot pieniędzy: - Przeraża, bo to, że kradzieże się zdarzają to wiemy, natomiast to po co sięga złodziej przeraża i smuci. Bardzo prosimy o zwrot tej puszki, to nie są tylko pieniądze, to dobro od ludzi, tam jest wiele serc w tej puszce. Prosimy, żeby to sumienie ruszyło i żeby oddano tę puszkę.

Funkcjonariusze analizują między innymi nagranie monitoringu ze sklepu, wyjaśnia Paweł Pankau ze szczecińskiej policji. - W tej chwili prowadzimy czynności wyjaśniające, typujemy i ustalamy osobę odpowiedzialną za ten czyn - dodaje Pankau.

W puszce było prawdopodobnie kilkaset złotych. Fundacja Promocji Zdrowia zajmuje się rehabilitacją niepełnosprawnych dzieci.
Joanna Doberstein z fundacji apeluje o zwrot pieniędzy: - Przeraża, bo to, że kradzieże się zdarzają to wiemy, natomiast to po co sięga złodziej przeraża i smuci.
- W tej chwili prowadzimy czynności wyjaśniające, typujemy i ustalamy osobę odpowiedzialną za ten czyn - dodaje Pankau.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty