Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Jacek Rujna [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Jacek Rujna [Radio Szczecin/Archiwum]
Pierwsze przetargi Zakład Usług Komunalnych ogłosił już w ubiegłym roku. Do tej pory jednak udało się rozstrzygnąć postępowania dotyczące tylko Prawobrzeża i centrum.
Firmy za swoje usługi żądały zbyt dużo - nawet 2 miliony złotych więcej niż przewidywał budżet.

ZUK podzielił miasto na 8 rejonów. W poniedziałek ogłosił, że udało się wyłonić wykonawców na koszenie w kolejnych trzech rejonach m.in. na Turzynie, Pogodnie, Osowie i Golęcinie.

- Umowy zostaną podpisane w najbliższym czasie, pozostało jeszcze jedno postępowanie - mówił, w naszej audycji interwencyjnej "Czas Reakcji", rzecznik miasta ds. gospodarki komunalnej i ochrony środowiska Andrzej Kus. - Jeszcze pozostanie nam jeden przetarg, czyli Pomorzany i część Gumieniec do rozstrzygnięcia.

Wcześniej Miasto brak koszenia tłumaczyło suszą. To, że w wielu miejscach chwasty mają wysokość ponad 1,5 metra nie ma znaczenia dla trawników, jest to opinia naszych pracowników - zapewniał Andrzej Kus. - Każdym rejonem opiekuje się inna osoba. Są to osoby z wykształceniem, po studiach.

Rzecznik dodał, że na razie koszenie traw, mimo rozstrzygnięcia przetargów, nadal jest wstrzymane - ze względu na suszę. Prace będą prowadzone tylko w rejonie m.in. miejsc dla pieszych czy placów zabaw.
- Umowy zostaną podpisane w najbliższym czasie, pozostało jeszcze jedno postępowanie - mówił, w naszej audycji interwencyjnej "Czas Reakcji", rzecznik miasta ds. gospodarki komunalnej i ochrony środowiska Andrzej Kus.
- To, że w wielu miejscach chwasty mają wysokość ponad 1,5 metra nie ma znaczenia dla trawników, jest to opinia naszych pracowników - zapewniał Andrzej Kus.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty