Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Pielęgniarki mają dość i wychodzą na ulice. W poniedziałek będą protestować przed Urzędem Wojewódzkim w Szczecinie. W ten sposób dołączają do ogólnopolskiej akcji protestacyjnej.
Problem jest ten sam od lat: niska płaca i mała liczba pielęgniarek. Teraz sprzeciwiają się głównie tzw. "ustawie Niedzielskiego", która ma ustalać najniższe wynagrodzenie zasadnicze pielęgniarek - mówi Małgorzata Szymankiewicz, wiceprzewodnicząca Zarządu Regionu Związku Pielęgniarek i Położnych.

- Protest jest zorganizowany, żeby zaapelować do wszystkich rządzących, którzy głosują w sejmie w sprawie naszych nieszczęsnych współczynników minimalnego wynagrodzenia. Przeciwko nim protestujemy od samego początku, bo są dyskryminujące dla większości pielęgniarek i położnych - podkreśla Szymankiewicz.

Przepisy faworyzują pielęgniarki z wyższym wykształceniem, ale bez doświadczenia. W innych miastach pielęgniarki na dwie godziny odejdą od łóżek chorych. Protest przed Urzędem w Szczecinie rozpocznie się o 12 ma potrwać 2 godziny.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty