Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Mat. YouTube / Kamerzysta
Mat. YouTube / Kamerzysta
Sąd po raz kolejny przedłużył areszt dla youtubera "Kamerzysty". Nie wyjdzie na wolność do 13 września - informuje Michał Tomala z Sądu Okręgowego w Szczecinie. Postanowienie nie jest prawomocne.
"Kamerzysta" stanie przed sądem. Prokuratura zakończyła śledztwo w jego sprawie. Akt oskarżenia trafił do sądu. Oprócz "Kamerzysty" oskarżone są też dwie inne osoby, które brały udział w nagrywaniu filmu. To znajomi z filmowej ekipy youtubera.

- Prokuratura zarzuca im, że znęcali się nad osobą nieporadną ze względu na stan psychiczny - mówi Ewa Obarek z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. - Z ustaleń śledztwa w tej sprawie wynika, że podejrzani znęcali się nad pokrzywdzonym, poprzez nakłonienie go do wykonania poniżających i upokarzających go czynności, co następnie zarejestrowali i w formie materiału filmowego i udostępnili 9 kwietnia tego roku na kanale prowadzonym przez jednego z nich na jednym z portali internetowych - mówi Obarek.

"Kamerzysta" usłyszał zarzuty w związku z filmem, który stworzył i opublikował w Internecie. Widać na nim, jak zmusza niepełnosprawnego intelektualnie chłopaka do robienia poniżających zadań za pieniądze; miał on m.in. zjeść kocie odchody.

Wszystkim grozi do ośmiu lat więzienia. Proces "Kamerzysty" ruszy we wrześniu.
Relacja Joanny Gralki.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty