Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. darmowa platforma https://pixabay.com/
Fot. darmowa platforma https://pixabay.com/
Słynie z tego, że cuchnie, a zapowiada się największą atrakcją w Barzkowicach. Skunks po raz pierwszy pojawi się na Targach Rolnych Agropomerania.
Choć jego naturalne środowisko to Ameryka Północna, to zwierzę coraz częściej pojawia się w gospodarstwach agroturystycznych w Polsce.

- Tym samym właściciele takich gospodarstw, jeśli chcą mieć je u siebie, będą mogli dowiedzieć się, jak zajmować się Skunksem - mówi dyrektor Zachodniopomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach Dariusz Kłos. - Jeśli ktoś ma ochotę spotkać się oko w oko ze skunksem, to zapraszamy. Każdy, kto będzie chciał wyjaśnić kwestie ekonomiczne, ekologiczne i inne, na pewno znajdzie odpowiedź.

33. Targi w Barzkowicach rozpoczną się już w piątek i potrwają do niedzieli. Impreza odbywa się na 38 hektarach. Jak co roku, nie zabraknie maszyn rolniczych, wszystkiego, co potrzebne do ogrodu, czy też wyrobów prosto od rolnika, czyli kiełbas, miodu i sera.
- Tym samym właściciele takich gospodarstw, jeśli chcą mieć je u siebie, będą mogli dowiedzieć się, jak zajmować się Skunksem - mówi dyrektor Zachodniopomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach Dariusz Kłos.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty