Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Joanna Maraszek [Radio Szczecin]
Fot. Joanna Maraszek [Radio Szczecin]
Fot. Joanna Maraszek [Radio Szczecin]
Fot. Joanna Maraszek [Radio Szczecin]
Samorząd Świnoujścia przedłuża konsultacje społeczne w sprawie ruchu po otwarciu tunelu. To po to, aby dotrzeć do większej liczby mieszkańców, niż było to możliwe w wakacyjnym okresie urlopowym.
Początkowo konsultacje dotyczące zarządzania ruchem po otwarciu tunelu miały trwać do końca września. Wtedy radni mieli zdecydować, którą z proponowanych opcji wybrać. Barbara Michalska, zastępca prezydenta Świnoujścia wyjaśnia, że możliwości są trzy.

- Czy to ma być ruch zrównoważony, czy to ma być ruch nastawiony na kierowcę, czy to ma być ruch nastawiony na pieszego - mówi Michalska.

Ilu mieszkańców, tyle poglądów. Każdy wizję na zarządzanie ruchem ma własną. - Turystów pełno, brak miejsc parkingowych, jak dla mnie, można sobie odpuścić auto i się przejść. Mimo tych modernizacji, to jest robione coraz to gorzej. Na pewno muszą powstać parkingi, ale niepłatne, dostępne dla wszystkich - mówią mieszkańcy.

Jeszcze we wrześniu miasto wyda ulotki, które przedstawią wyspiarzom proponowane rozwiązania. Do końca października każdy będzie mógł wypowiedzieć się na ich temat drogą mailową do urzędu miasta.
Relacja Joanny Maraszek.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty