Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Autopromocja  
Zobacz

Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Problem setek kołobrzeskich działkowców zostanie rozwiązany. Z pomocą przyszło im wojsko, które stawia specjalny most umożliwiający dojazd do ogródków.
Od rana przy Rodzinnych Ogrodach Działkowych im. Emilii Gierczak w Kołobrzegu pracuje kilkunastu żołnierzy z 2 Pułku Inżynieryjnego z Inowrocławia. Wojsko rozkłada tymczasowy most, który umożliwi dojazd do swoich działek kilkuset osobom. Konstrukcja dotychczasowego mostu uległa bowiem degradacji i miejscowy magistrat zdecydował o jego zamknięciu. Po apelach władz miasta i posła Czesława Hoca z pomocą przyszło właśnie wojsko.

Prace trwają, a porucznik Alicja Ostrowska opowiada o konstrukcji, która montowana jest na Kanale Drzewnym.

- To jest most składany konstrukcja DMS 65 o 10 metrowej długości plus wjazdy. Szerokość jezdni to cztery metry i ruch będzie na nim jednokierunkowy. Przewidziane są ograniczenia prędkości a nośność mostu jest do 60 ton - mówi Ostrowska.

Wszystkie prace powinny zakończyć się do jutra. Most posłuży działkowcom do czasu, aż miasto zapewni stały dojazd do działek, czyli do początku 2024 roku.
Relacja Przemysława Polanina [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty