Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Letni rozkład jazdy wprowadza od dziś Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie.
Korekty obejmują 11 linii tramwajowych i 15 linii autobusowych.

- To nasze stałe zmiany, które wprowadzamy co roku nie tylko przy okazji wakacji, ale też dni, w których nauki w szkołach nie ma w związku z tym nasi pasażerowie są przyzwyczajeni. Część linii jest zawieszona, niektóre jeżdżą na skróconych trasach, a niektóre wykonują kursy jak w dni wolne od nauki - mówi Hanna Pieczyńska z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie.

Korekty w kursowaniu autobusów i tramwajów obowiązywać będą do 31 sierpnia.

***
W związku ze zbliżającymi się wakacjami i okresem urlopowym, wprowadzone zostają zmiany w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej. Przypominamy także o zmianach w komunikacji tramwajowej i informujemy, że w najbliższych dniach, po zakończeniu prac drogowych, nastąpią korekty na liniach autobusowych w rejonie placu Rodła.

KOMUNIKACJA AUTOBUSOWA:

Od 27.06 do 31.08.2022 r.:

1. Na linii 61 w dni powszednie wprowadzony zostanie letni rozkład jazdy bez zmiany częstotliwości kursowania.

2. Na linii 65 nie będą wykonywane kursy na skróconej trasie Turkusowa – Osiedle Bukowe (częstotliwość na całej trasie będzie wynosiła 20 minut).

3. Na linii 66 w dni powszednie wprowadzony zostanie letni rozkład jazdy z wszystkimi kursami wykonywanymi do pętli „Podjuchy Dworzec” (bez wydłużeń do pętli „Klucz”).

4. Na linii 103 w dni powszednie wprowadzony zostanie letni rozkład jazdy (likwidacja podjazdów pod filię SP8 w Policach) bez zmiany częstotliwości kursowania.

5. Kursowanie linii 98, 109, 110 i 908 zostanie zawieszone.

6. Na liniach 111, 222, 223, 227 i 904 obowiązywać będzie rozkład jazdy dla okresu wolnego od nauki w szkołach.

7. Na linii 86 w dni powszednie wprowadzony zostanie letni rozkład jazdy zakładający 15 minutową częstotliwość kursowania

Od 27.06 do 30.09.2022 r. linie 53 i 60 w dni powszednie kursować będą według letniego rozkładu jazdy z 15-minutową częstotliwością w godzinach szczytu, w pozostałych godzinach bez zmian.

Od 1.07 Linia 107 w dni powszednie kursować będzie według letniego rozkładu jazdy z 8-minutową częstotliwością w godzinach szczytu i 10-minutową w godzinach poszczytowych; w godzinach wieczornych, w soboty, niedziele i dni świąteczne bez zmian.

KOMUNIKACJA TRAMWAJOWA

1. Tramwaje linii 1 będą kursować na stałej trasie: Osiedle Zawadzkiego – al. Wojska Polskiego – pl. Szarych Szeregów – pl. Rodła – pl. Hołdu Pruskiego – Brama Portowa – Potulicka, bez zmian częstotliwości.

2. Tramwaje linii 2 będą kursować na częściowo zmienionej trasie: Plac Rodła (przystanek 11524) – al. Wyzwolenia (powrót przez pl. Hołdu Pruskiego) – Brama Portowa – Turkusowa, bez zmian częstotliwości.

3. Tramwaje linii 3 będą kursować na częściowo zmienionej trasie: Osiedle Zawadzkiego – ul. Arkońska – rondo Giedroycia – Dworzec Niebuszewo (tor wewnętrzny, przystanek 14722), bez zmian częstotliwości. Oprócz stałych przystanków, dodatkowo będą funkcjonować przystanki: Niemcewicza (14393) na ul. Kołłątaja za skrzyżowaniem z ul. Barbary w kierunku Dworca Niebuszewo oraz dotychczasowy przystanek początkowy Kołłątaja (12702) w kierunku Os. Zawadzkiego.

4. Tramwaje linii 5 będą kursować na stałej trasie: Krzekowo – pl. Rodła – Stocznia Szczecińska, bez zmian częstotliwości.

5. Tramwaje linii 6 będą kursować na częściowo zmienionej trasie: Gocław – ul. Jana z Kolna – ul. Wyszyńskiego – Brama Portowa – Plac Rodła (przystanek 11534) (powrót przez pl. Hołdu Pruskiego), bez zmian częstotliwości.

6. Tramwaje linii 7 w dni powszednie będą kursować wg zmienionego rozkładu jazdy z częstotliwością co 12 min.

7. Tramwaje linii 8 w dni powszednie będą kursować wg letniego rozkładu jazdy bez zmiany częstotliwości. Kursy wyjazdowe i zjazdowe do/z Gumieniec będą realizowane przez pl. Rodła.

8. Tramwaje linii 9 będą kursować wg zmienionych rozkładów jazdy, bez zmian częstotliwości.

9. Tramwaje linii 10 będą kursować na częściowo zmienionej trasie: Gumieńce – Brama Portowa – Plac Rodła (przystanek 11534) (powrót przez pl. Hołdu Pruskiego), tylko w dni powszednie w godzinach szczytu, z częstotliwością co 12–24 min.

10. Tramwaje linii 11 będą kursować na stałej trasie: Ludowa – pl. Rodła – Pomorzany (peron środkowy), bez zmian częstotliwości.

11. Tramwaje linii 12 będą kursować na częściowo zmienionej trasie: Plac Żołnierza Polskiego – pl. Hołdu Pruskiego (powrót przez al. Wyzwolenia) – pl. Rodła – al. Piastów – Pomorzany (peron wewnętrzny), z częstotliwością co 12 min w dni powszednie i soboty, w dni świąteczne co 20 min.
- To nasze stałe zmiany, które wprowadzamy co roku nie tylko przy okazji wakacji, ale też dni, w których nauki w szkołach nie ma w związku z tym nasi pasażerowie są przyzwyczajeni. Część linii jest zawieszona, niektóre jeżdżą na skróconych trasach, a niektóre wykonują kursy jak w dni wolne od nauki - mówi Hanna Pieczyńska z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty