Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Fot. Marek Synowiecki
Fot. Marek Synowiecki
Prace wykonane w technice litografii oglądać można w gotyckich wnętrzach stargardzkiej Kolegiaty.
Prace wykonane w technice litografii oglądać można w gotyckich wnętrzach stargardzkiej Kolegiaty. To dzieła wychowanków Ryszarda Balonia, specjalizującego się malarstwie, grafice warsztatowej i komputerowej, nagradzanego w Polsce i za granicą twórcy ekslibrisów. Dzieła podopiecznych pracowni graficznej Młodzieżowego Domu Kultury nawiązują do jubileuszu 730- lecia Kolegiaty.

Jak podkreśla Ryszard Baloń,dzięki burzy, nawałnicy i awarii prądu w wernisaż prac jego podopiecznych w Kolegiacie miał wyjątkową oprawę.

I te właśnie detale Kolegiaty młodzi twórcy wyeksponowali w swoich pracach wykonanych techniką litografii.

Litografie podopiecznych Ryszarda Balonia prezentowane w stargardzkiej Kolegiacie stanowić będą również graficzną oprawę dla mszy łacińskiej, która o godz. 18. zwieńczy jubileuszowe obchody 730- lecia świątyni.
Relacja Marka Synowieckiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty